Search
Close this search box.

Do Jičína se v srpnu vrátí český pohár v hokejbalu

Rada města schválila záštitu starosty města nad Českým pohárem mužů v hokejbale 2018. Jičín zároveň Českomoravskému svazu hokejbalu poskytne dotaci ve výši 30 tisíc Kč. Finále poháru se uskuteční 25. a 26. srpna. Dějištěm bude stejně jako loni jičínský zimní stadion. Zápasy playoff si rozdělí Nová Paka a Jičín.

Z třicetitisícové dotace chtějí organizátoři financovat pronájem zimního stadionu, zdravotnickou, protipožární a pořadatelskou službu a odměny rozhodčím. Dotaci město poskytlo i v loňském roce. Tehdy šlo rovněž o 20 tisíc Kč. Turnaji bude předcházet kemp hokejbalové reprezentace ve dnech 15. až 19. srpna, o který pořadatelé po loňských dobrých zkušenostech s Jičínem sami projevili zájem. Během kempu se uskuteční několik přípravných utkání, která samozřejmě budou přístupná veřejnosti.

Hokejbal se v loňském roce do Jičína vrátil po dvou letech. V roce 2015 se totiž zde odehrálo mistrovství České republiky žen. Už tehdy si pořadatelé pochvalovali kvalitní zázemí i pozitivní odezvu diváků.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient