Search
Close this search box.

Do hořického festivalu The Legends Rock zbývá 105 dní !

Fantastický festival, fantastické prostředí, luxusní organizace, parádní kapely a úžasní organizátoři!! Jak to vypadá v realizačním týmu The Legends Rock?


Kolik dní zbývá do zahájení dalšího ročníku The Legends Rockfestu ?(ptáme se 5. 4.)

Šestý ročník jako by byl včera, do sedmého zbývá „pouhých“ 106 dní.

Dají se stále koupit vstupenky v předprodeji, je to ještě výhodné?

Vstupenky jsou v předprodeji od listopadu 2017, neboť je mnozí zájemci již od tohoto data rádi využívají třeba jako vánoční dárek. V letošním předprodeji je výhodou pochopitelně nižší cena vstupenky, jak se standardně očekává. Realizujeme ovšem i zvýhodněný dárkový set pro dvě osoby, ve kterém jsou zahrnuta trička se slevou z 300,-Kč na 200,-Kč. Navíc každý účastník s lístkem z předprodeje může počítat s pamětním látkovým ID páskem, parkováním a stanovým městečkem zdarma. K tomu zdarma osmistránkový festivalový zpravodaj. Ten pak mimo spousty užitečných informací obsahuje přehled vyjednaných slev, například na koupání v krásném přírodním koupališti Dachova či nákup známých Hořických trubiček atd. Nesmím zapomenout, že prvních 100 účastníků s lístkem z předprodeje na pokladně obdrží malý vak s logem festivalu. Co se týká předprodeje, jeho výhodám se snažíme věnovat velkou pozornost každý rok – bude tomu tak i při 7. ročníku. Dárkové sety pro 2 osoby, vstupenky i další suvenýry se dají pořídit v nově zprovozněném e-shopu na webu festivalu. Vstupenky pak i v celorepublikové síti Ticketpro.


Vím, že na Legendách makáte celý rok, ale kdy se začnou pro vás, jak se říká, utahovat šrouby?

Dobrá otázka. Je pravda, že příprava je každodenní a celoroční prací. A nejen to, my v tuto chvíli velmi intenzivně pracujeme i na konceptu dalšího, osmého ročníku, 2019. A dokonce si již dnes pokládáme zásadní otázku, jak by měl asi vypadat 10. ročník? V jistém smyslu se nám permanentně kouří z hlavy. A co se týká utahování šroubů? V první otázce padla číslovka 106 dnů. No a řekněme, že někde kolem číslovky 90 začínám pociťovat určitou nervozitu, kdy začínám pravidelně kontrolovat seznamy úkolů a to, zda je vše v čase rozpracováno tak, aby v den D bylo na místě vše, jak má být. Je spousta věcí, které je třeba dělat v předstihu, a hlavně, i když se to nezdá, je jich opravdu veliké množství, tisíce detailů. Každoročně nás podpoří na padesát reklamních partnerů, bez kterých by to nešlo a kterým jsem za vše velmi vděčný. Dohodnout přitom partnerské náležitosti je „jen“ výseč úkolů, kterými vše začíná.

Opět během festivalu bude pln o jídla a pití? Budete mít stejný catering?

Pokud se při trvalé snaze o každoroční kvalitativní zlepšování celkového konceptu chceme letos na něco soustředit, tak je to především catering a další služby. Na ty chceme letos zaměřit maximální možnou pozornost. Samozřejmě je možné opět počítat s pivními stánky, limonády z KOLI Kolín, míchanými nápoji, skvělým týmem z Jägermeisteru posíleným o další půvabné hostesky, stánky s vybranými kvalitními kávami a víny. O catering se bude letos největším rozsahem starat full partyservis s širokým výběrem především nejrůznějších směsí a grilovaných uzenin a další nabídkou. V zájmu spokojených účastníků dbáme o určitou vnitřní konkurenci, takže v nabídce budou osvědčené Asia bistro, burgry a steaky z domácího chovu, langoše, a pochopitelně nebude chybět non-stop stánek, který bude k dispozici účastníkům po celou dobu festivalu. Novinkou bude viditelně označená řada stánků pouze s točenými nápoji, aby vše lépe odsejpalo.

Já nejsem pivař, ale vím, že to lidi zajímá: co se bude točit na Legendách 2018?

Co se týká piva, jsme národem znalců, leckdy má každý svoji vyvolenou značku, vyhovět není ani trošku snadné. Mnoho účastníků rock festu přitom k dobré muzice preferuje právě dobře vychlazené pivko, no a české zlato na této akci příjde k chuti tak nějak dvojnásob. V tomto směru jsme vloni poprvé uzavřeli smluvní spolupráci s Plzeňským Prazdrojem. Točil se Radegast 10°a Plzeň 12°, v nabídce je pochopitelně i Birell, v non-stop stánku ještě i Kozel . Upřímně musím říct, že jsme byli maximálně spokojení. Tím, že jsme vloni uzavřeli tuto spolupráci poprvé, šli jsme v tomto všichni po technické stránce tak trochu do neznáma. Pro letošek máme již vše zmapované, a kdybych sám nebyl celý fest o limonádě, určitě vím, kam bych na festivalu zašel.


Nějaké překvapení? Něco, co tu ještě nebylo?

Náš cíl od prvního ročníku je přicházet s nějakými inovacemi. A věř, že nejde o to, něco složitě vymýšlet. Nápadů je spousta. Spíš jde o to, co nám okolnosti dovolí. Centrální obelisk s orlem na jeho vršku „vyženeme“ letos z pěti metrů na sedm. Jen zatím nevím, jak jej vztyčíme. Standardně bude nová fotogalerie z roku 2017, v pořadí šestá čtyřmetrová vlajka s vítěznou kapelou, kterou byl v roce 2017 Traktor. Také chceme vytvořit 1,4m kouli, na které budou umístěny názvy všech doposud vystupujících kapel. Má to symbolizovat „náš svět“ . O něco navýšíme dosavadní kapacitu na sezení – o dalších 50 palet. Ve vybrané části areálu instalujeme trojí svislé pexeso, opět s fotografiemi z předchozích ročníků. Měl by to být takový základní kamínek budoucího herního kouta. No, a dámy si přály, aby se moderování pro změnu ujal nějaký muž. Takže jejich přání bude vyslyšeno a pan moderátor už vymýšlí nové hry. Kromě pojídání Hořických trubiček (pro nejmenší) či držení sudů (pro největší siláky) bude připraveno něco speciálního i pro ženy.


Další dotaz bude zajímat vzdálenější účastníky. Odkdy bude otevřený kemp? Je možné stavět stany již ve čtvrtek k večeru?

Do stanového městečka je možné dorazit třeba již v pondělí, byť pitná voda a toalety zde budou instalovány nejspíš v průběhu čtvrtka. Provozy všech kempů včetně veškerého sociálního zázemí jsou z hlediska času dle jejich standardního provozu k dispozici neomezeně, bez ohledu na festival. Od úplného zrodu připravujeme festival i jako příležitost pro malou dovolenou. Pro všechny, kteří dorazí dříve, je zde možnost koupání na krásném koupališti, procházky cyklostezkou spojující přírodní sochařské sympozium a bývalý pískovcový lom U Josefa s již zmíněným koupalištěm, projíždka po závodním okruhu 300 Zatáček Gustava Havla, ale i možnost řady výletů. Například do nedaleké ZOO ve Dvoře Králové, Fajn parku v Chlumci nad Cidlinou, či spousta dalších činností pro aktivní odpočinek.

Co váš realizační tým? Je nějaká změna, nebo opět manželé Lhotovi a spol. jako minulý rok? Nepřibrali jste nějakou posilu?

Kdybychom tuhle otázku zúžili na nás manželé Lhotovy, neskutečně moc bychom tím ukřivdili desítkám pomáhajících přátel, kteří dnes tvoří široký realizační tým. Jednou jsem si tahle sedl a spočítal, kolik lidí nějakým způsobem festivalu pomáhá. Došel jsem do počtu více než dvě stě lidí. Stejně jako partnerům, i všem těmto lidem bych chtěl moc poděkovat. Nesmírně si považuji také toho, že až na drobné obměny to všichni spolu a dohromady táhneme od samého začátku, jen počet se každoročně rozrůstá. Každopádně je fakt, že to hlavní má dnes na starosti zhruba sedm lidí. Já sám mám na starosti veškerou organizaci, propagaci a reklamu, manželka stánkový prodej a e-shop, program a jednání s kapelami má na starosti Jana Hejčová z Liberce, veškerou grafiku Ivo Vičar z Kutné hory, Michaela Rybová z Pecky ekonomiku a účetnictví, Marek Krogler z Prahy dělá webové stránky, a pak zde máme komunikaci s médii. To má nově na starosti Sylva Kaplanová z Uherského Ostrohu. Jsme takový globální tým, a všichni to dělají za symbolickou odměnu při vlastním zaměstnání, tak nějak jako svého koníčka, což je pro tuto akci klíčová vlastnost. Kdyby bylo možné přípravou zaměstnat alespoň jednoho člověka, bylo by to moc fajn, ale tam jsme se zatím nedostali. Uvidíme, co přinese čas.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient