Do Domova Vesna se nastěhovali řemeslníci, objekt prochází rekonstrukcí

Z důvodu zvýšení bezpečnosti klientů prochází Domov Vesna se sídlem na ulici kpt. Jaroše již druhým měsícem rekonstrukcí. Tento objekt již řadu let slouží k poskytování služeb a ubytování seniorů.

Na základě požadavků hasičů jsou prováděny stavební úpravy ve třech podlažích, kde dochází ke zvětšení dveří v bytech pro případnou evakuaci imobilních občanů a s tím souvisejících prací včetně dozdívek, výměny podlahových krytin apod. Další část rekonstrukce zahrnuje v chráněných únikových cestách instalací nového vzduchotechnického zařízení ve všech patrech budovy a s tím spojené stavební práce a elektroinstalace. Současně dojde k výměně výtahu a úpravě elektrické požární signalizace.

Stavba probíhá za provozu a je velmi stavebně i organizačně komplikovaná. „Rekonstruovaná patra byla zhotoviteli uvolněna, ale při instalaci vzduchotechniky a zásobování dochází ke křížení komunikačních tras. Vedení příspěvkové organizace s městem a zhotovitelem plně spolupracuje a snaží se dopad na klienty minimalizovat. Město však žádá klienty a jejich rodiny o trpělivost a děkuje všem zaměstnancům domova za pomoc,“ podotýká vedoucí odboru rozvoje a investic Ing. Martina Szotkowská.

Stavba si vyžádá náklady ve výši 18 mil. Kč, z čehož by 5,6 mil měla pokrýt dotace z MPSV. Akce by měla být ukončena do konce letošního roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.