Search
Close this search box.

Do českobudějovických ulic se leots opět vydalo „odpadové taxi“

Tak jako v minulém roce posílí společnost FCC ve spolupráci s magistrátem svoz odpadu. Ulice bude mimo pravidelné svozové trasy brázdit tzv. odpadové taxi, které operativně odveze nahromaděný odpad.

„Vycházíme ze zkušenosti z minulých let. Kolem vánočních svátků vždy narůstá množství odpadů, někde dokonce vznikaly i černé skládky,“ říká Roman Braný, ředitel firmy FCC České Budějovice.

„Občané odkládali nepotřebné věci u kontejnerů na separovaný odpad i okolo kontejneřišť s komunálním odpadem. Proto jsme nasadili tzv. odpadové taxi, které jezdilo 7 dní v týdnu 8 hodin denně a sváželo nahromaděný odpad podle pokynů dispečinku, městské policie a magistrátu. Na úklid černých skládek vynakládá město České Budějovice ročně částku 2 miliony korun. Většinou se jedná o objemný odpad, který patří na sběrný dvůr a kam ho také občané mohou sedm dní v týdnu bezplatně odložit,“ uvádí Ivo Moravec, náměstek primátora statutárního města České Budějovice.

Tato služba odvezla z ulic města mezi 11. prosincem 2017 a polovinou ledna 2018 neuvěřitelných 167 tun odpadu. Tedy téměř dva kilogramy odpadu na osobu včetně kojenců.

I v letošním roce se odpadové taxi vydalo do ulic a to už 10.12.2018.

Občané se s podněty na svoz nahromaděného odpadu mohou obracet na oddělení služeb zákazníkům společnosti FCC České Budějovice (tel. kontakt: +420 387 004 601), které je předá dispečerům firmy FCC České Budějovice, případně na Odbor správy veřejných statků magistrátu (Ing. Fořtová, tel. kontakt +420 386 802 519).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient