Do Česka se vrací Světový pohár v plážovém volejbalu

(Aktualizováno před )

V netradičních kulisách se v Ostravě od středy do neděle představí světoví plážoví volejbalisté. Nejlepší sportovci tohoto čím dál více populárního sportu budou mezi sebou soupeřit v dolní oblasti Vítkovic pod bývalými vysokými pecemi. Do České republiky se World Tour vrací po třech letech.

Velkým lákadlem budou především naše ženské páry – Markéta Nausch Sluková – Barbora Hermannová a Kristýna Hoidarová Kolocová – Michala Kvapilová, které mají určitě velké ambice dostat se co nejdále. „Naše holky delší dobu patří do špičky a věřím, že na domácí půdě je vyhecují i diváci. Máme šanci na dobré umístění,“ řekl na dnešní tiskové konferenci předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Mezi favority asi nebudou patřit naši muži (Ondřej Perušič a David Schweiner), ale možná je domácí prostředí vyhecuje k velkému výkonu. „Klukům se ale od loňského roku povedl velký výkonnostní skok a věříme, že i tady by jim mohlo hodně pomoct domácí prostředí,“ řekl Pakosta.

Do Ostravy přijede světová špička z Brazílie, USA, Polska či Německa.

Ve středu začne turnaj kvalifikací, hlavní soutěž bude následovat další den. V sobotu bude play-off, v neděli pak už boje o medaile.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz