Do Česka dorazily mrazy. Na Šumavě bylo mínus dvacet

Už v minulých dnech mohli obyvatelé České republiky pociťovat při ranním odchodu do práce vlezlý mráz. Dnes se chlad ale ještě více vystupňoval, na některých místech naměřily meteorologické stanice mínus dvacet stupňů Celsia.

Nejvíce mrazivo dnes ráno bylo na šumavském Březníku, kde rtuť v teploměrech poklesla na 22,7 stupně Celsia. O stupeň “tepleji” bylo na Rokytské slati u Modravy na Klatovsku. Avšak při pohledu do historických statistik zjistíme, že nejmrazivěji bylo na dvou prvních zmiňovaných místech před osmi lety (v Březníku – 24, 4°C a na Rokytské slati – 25 °C). Dá se ale říci, že v podstatě na celé Šumavě se teploty pohybovaly mezi -15 až – 20 stupni.
V dalších místech republiky naštěstí takové mrazy nepanovaly. V Praze na Libuši naměřili meteorologové minus 7,9 stupně. Podobnou teplotu měli i na Milešovce v Ústeckém kraji. Např. v Ostravě či Brně bylo kolem minus tří stupňů.

Mrznout by mělo i v následující noci. Minimálně by však měly teploty klesnout k mínus třinácti stupňům a to spíše na sněhové pokrývce.

V pátek by se mohlo podle meteorologů tvořit náledí. Navíc do Česka dorazí silný vítr.
Lehčí oteplení by mělo přijít tuto neděli.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient