Search
Close this search box.

Do Budvar arény přijedou Benátky

České Budějovice se proti Benátkám postaví opět zhruba po měsíci. Tentokrát na domácím území. Jihočeši určitě budou chtít soupeři vrátit prohru, kterou si z jeho stadionu odvezli. Zápas bude možné sledovat skrze textový přenos nebo živě na serveru HokejkaTV. Pokud plánujete na utkání dorazit osobně, vstupenek je stále dostatek.

HC Benátky nad Jizerou
Hokejisté z Benátek nad Jizerou zatím se sezonou spokojeni být zřejmě nemohou. Nachází se ve spodních příčkách tabulky, konkrétně jsou se ziskem šestadvaceti bodů na třináctém místě. Frýdek, jenž se nachází o jeden stupínek výše, má navíc na středečního soupeře Motoru náskok jen těžko dosažitelných třinácti bodů. Zatím to tedy vypadá, že svěřenci Jiřího Kudrny budou bojovat spíše o lepší postavení před Ústím a Kadaní, nicméně mohou hrát relativně v klidu. Sestupové starosti totiž řešit nemusí. V následujících zápasech se ale budou muset obejít bez několika hráčů, kteří vyměnili klub od Jizery za jiné působiště. Odešel Kanaďan Chance Braid, Jan Bednář a také Josef Mikyska, který byl nejproduktivnějším hráčem týmu a kterého fanoušci na jihu Čech dobře znají. Právě Mikyska s Bednářem odešli do druhé nejvyšší německé soutěže, Braid bude brázdit kluziště ve Velké Británii.

Středočeši působí jako farmářský celek pro extraligový Liberec, a tak za jejich barvy stihl nastoupit již poměrně velký počet hráčů. Jak již bylo zmíněno, nejvíce se dařilo Mikyskovi, s jehož služby už ale Středočeši počítat nemohou. Sbírat kanadské body by tak měli Marek Zachar a Daniel Špaček. Oba jich zatím posbírali shodně třináct. Benátečtí trenéři také budou spokojeni s výkony obránce Patrika Maiera. Ten předčil leckterého kolegu z útoku a s pěti góly a stejným počtem asistencí patří mezi nejproduktivnější hráče týmu. Na druhou stranu má v osobních statistikách v kolonce +/- také záporné číslo -10. Nahlédneme-li do statistik týmových, ty žádného hokejového příznivce příliš neoslní. S procentuálním využitím přesilových her 14,41 % jsou Středočeši přesto o vlas lepší než Motor. V oslabení už jsou na tom ale hůře, dokonce jsou v něm nejméně úspěšní ze všech účastníků Chance ligy. Se 76,92 % inkasují téměř v každé čtvrté početní nevýhodě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient