Do budovy kladenské základní školy se vloupal zloděj, policie žádá veřejnost o pomoc

Dosud neznámý pachatel za užití násilí vnikl do budovy Základní a Mateřské školy v Kladně v Norské ulici, a to v době od 14.30 hodin dne 2. října 2018 do 06.00 hodin následujícího dne. Pachatel při vloupání značně poškodil vchodové dveře do budovy školy, mříže a poté znehodnotil další zařízení při násilném vstupu do prostor kabinetu a bazénu. Dále poškodil dva automaty a z nichž odcizil mincovnici s dosud nezjištěnou finanční hotovostí. Z dalších prostor školy odcizil příruční trezor, ve kterém se nacházely drobné mince.

Tímto protiprávním jednáním způsobil pachatel škodu, která byla předběžně vyčíslena na celkovou částku 135 500,-Kč, z čehož škoda poškozením činila přes 130 000,-Kč.

Kladenští policisté po pachateli pátrají a případ je prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním.

Policie vyzývá veřejnost, pokud někdo z občanů spatřil pohyb podezřelé osoby v inkriminovanou dobu poblíž budov těchto škol v Norské ulici v Kladně, aby poskytl informace na policejní služebnu nebo na bezplatnou linku 158 a dopomohl svým svědectvím k dopadení pachatele.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.