Search
Close this search box.

Do boje o třetí místo vstoupil A tým vítězstvím v Liberci

Slavoj Liberec – HC Česká Lípa  4:8 (3:4, 1:2, 0:2)

V neděli začal souboj o bronz v rámci Krajské hokejové ligy mužů. Ač Českolipští letos na ledě Slavoje dosud nebodovali, do třetice se jim důležité body urvat podařilo. Na góly bohatý zápas nakonec hosté vyhráli o čtyři branky.

Minutu po začátku utkání přišel Slavoj k snadnému vedení. Po chybě Českolipských na vlastní modré se k puku dostal Tomíček a v oslabení pohodlně zavěsil. Hostům patřila 4. minuta, Holčák a po něm Minařík otočili zápas. Lípa se i nadále tlačila dopředu. Tomíček v liberecké bráně se měl co ohánět. Třetí úspěch Šelem zajistil ve 13. minutě překvapivou střelou Preussler. Domácí rozhodně nesložili zbraně a po minutě snížil opět Tomíček. A aby toho nebylo málo, v 16. minutě tento liberecký kanonýr, opět v oslabení, zkompletoval hattrick. Bylo vyrovnáno. V předposlední minutě si Lípa díky Michajličenkově přesné střele bere vedení zpět. Dohrává se před libereckou brankou a první třetina končí za stavu 3:4.

I po pauze měl více práce domácí gólman. Co nešlo vedle, v klidu pochytal. Potom přišla 25. minuta, rychlý Tomíček vnikl do útočného pásma, v pádu předal puk Šestákovi a lipský gólman Bohatý lovil puk ze své sítě počtvrté. Od pátého inkasovaného gólu zachránil nedlouho poté již ležícího Bohatého obránce Michajličenko. Pak se oba týmy střídaly v zahazování šancí a tak se stav měnil až v 34. minutě. Puk do liberecké sítě dopravil po zmatcích před Tomíčkovou brankou Zelinger. Tři minuty nato navýšil českolipské vedení střelou po zemi Preussler.  Další šance na obou stranách byly sice k vidění, ale stav 4:6 trval i po čtyřiceti odehraných minutách.

Třetí dvacetiminutovka začala poměrně poklidně. Domácí hráli trpělivě a čekali na brankové příležitosti. Opatrná hra obou týmů skončila v 50. minutě. Během minuty došlo hned ke třem vyloučením, přesilovka domácích 5 na 4, posléze i 4 na 3 ke snížení lipského náskoku nevedla. Síly se srovnaly a čas pracoval pro hosty. Čtyři minuty před koncem přišla velká chvíle Dvořáka. Zmocnil se puku, projel celé hřiště a za jeho střelou se Tomíček jen ohlédl. 4:7! Očekávaný závěrečný nápor Slavoje se nedostavil, hosté byli na koni. Domácí se k žádnému tlaku nedopracovali, naopak těsně před koncem utkání jejich porážku 4:8 umocnil gól z hole Krupičky.

Výhrou na libereckém ledě se českolipské Šelmy dostaly do výhodné pozice před páteční odvetou. Druhý zápas o celkové třetí místo v letošním ročníku krajské soutěže se odehraje tedy v pátek 9.3.  Souboj začne v 18:15 a všichni příznivci českolipského hokeje jsou srdečně zváni.

Branky a nahrávky: 2. Tomíček V.(Šnajdr),14. Tomíček V. (Herda), 16.Tomíček V. ,25.Šesták (Tomíček V.)  – 4. Holčák (Preussler), 4. Minařík (Zelinger), 13. Preussler (Holčák), 19. Michajličenko (Preussler, Dvořák), 34. Zelinger (Žák), 37.Preussler (Michajličenko), 57.Dvořák , 60. Krupička (Češka,Holčák).

Vyloučení:  4 : 3

Diváci:  14

Sestava České Lípy: Bohatý – Dvořák, Pulda, Michajličenko, Žák, Křepelka, Rašín, Preussler, Češka, Minařík, Bauer, Holčák, Krupička, Zelinger.

Finále KLM:

HC Turnov 1931 – HC Lomnice n.P.  6:3 (0:1, 2:1, 4:1)

stav série 1:0

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient