Search
Close this search box.

Do Bohumína doputovala výstava česko-polských projektů

Putovní výstava česko-polských projektů je do konce tohoto týdne k vidění v budově bohumínské radnice. Expozice přibližuje například výzkum invazivních rostlin či hořících hald a přestavuje i nové turistické a cyklistické trasy v příhraničí. Jeden z celkem jedenácti výstavních panelů patří bohumínskému projektu Odra a Olše blíže turistům i obyvatelům příhraničí.

Výstavu nazvanou „Putování projektů dobré praxe realizovaných v Interreg V-A ČR-PL po Moravskoslezském kraji a Slezském vojvodství“ připravil Moravskoslezský kraj a od října se prezentuje ve vybraných městech a obcích v česko-polském pohraničí. Do 18. listopadu si ji mohou prohlédnout i obyvatelé Bohumína, a to v prvním patře bohumínské radnice v Masarykově ulici. Jedenáct výstavních panelů mapuje úspěšné projekty, které se uskutečnily nebo stále ještě vznikají díky dotacím z Evropské unie. Je mezi nimi například podpora postindustriálního dědictví či tradičních řemesel v regionu.

Expozici doplňuje soutěž o zajímavé ceny. Stačí vyfotit logo evropského programu Interreg V-A ČR-PL u některého z projektů a poslat jej mailem na adresu jana.bartoskova@msk.cz. „Mnohé z realizovaných projektů jsou častým cílem turistů, lidé si je fotí během výletů a dovolených. Pokud mají na některém ze snímků zachyceno i logo, mohou nám fotografii zaslat a vyhrát hodnotné prezentační předměty,“ informovala Jana Bartošková z Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

Na výstavě si lidé mohou prohlédnout i panel, který je věnovaný bohumínskému projektu Odra a Olše blíže turistům i obyvatelům příhraničí, na kterém dva roky město pracovalo společně s Šilheřovicemi a Gminou Krzyżanowice. „Díky evropským penězům jsme mohli vybudovat novou lávku u Vrbického jezera, vznikla také naučná stezka v Šilheřovicích či rozhledna na polské straně řeky Odry,“ připomněl místostarosta Bohumína Lumír Macura s tím, že další projekty v rámci česko-polské spolupráce město připravuje.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient