Dny rodů Sternbergů přinesou zádušní mši i Stabat Mater

Dny rodu Sternbergů, které letos již po sedmnácté pořádá šternberská římskokatolická farnost ve spolupráci s městem, jsou již tradičně příležitostí ke vzpomínce na významné předky i k poslechu duchovní hudby. V pátek 16. listopadu bude od 18 hodin ve farním kostele sloužena zádušní mše za zesnulé příslušníky starobylého českého šlechtického rodu Sternbergů.

V sobotu 17. listopadu zve farnost na slavnostní bohoslužbu, která je výrazem vděčnosti za šternberský chrám, který v ten den slaví výročí svého požehnání, ale též poděkováním za dar svobody a demokracie, jež byly v naší zemi obnoveny v roce 1989. Bohoslužba začíná v 10 hodin a hlavním celebrantem je bývalý šternberský farář P. Josef Červenka.

Sekvence Stabat Mater, zpívaný text, který má své původní místo v křesťanské bohoslužbě, inspiroval nesčetné množství hudebních skladatelů různých žánrů od 13. století až po dnešní dobu. Ve Šternberku zazní provedení od Gioacchina Antonia Rossiniho, od jehož úmrtí uplynulo 13. listopadu 150 let. Tento kus křesťanského umění a duchovnosti jímavými slovy zachycuje nejen bolest Marie nad ztrátou ukřižovaného Krista, ale vyjadřuje též ochotu a připravenost otevřít své srdce pro ty, kdo trpí, a soucítit s těmi, kteří jsou nespravedlivě odsouzeni. Koncert se koná ve farním kostele v neděli 18. listopadu od 17 hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient