Search
Close this search box.

Dnešní zloději zapomínají, jak doba rychle pokročila

Skoro dva roky trvalo, než se povedlo dopadnout zloděje, který vloni v lednu ukradl z obchodu ve Špindlerově Mlýně dvě drahé značkové bundy, které měly dohromady hodnotu více než sto tisíc korun. I přes kamerové záznamy, které muže nasnímaly, by se nepovedlo zloděje pravděpodobně dopadnout. On však udělal osudovou chybu.

Muž si zkoušel bundu a ve chvíli, kdy prodavačka odešla do skladu, utekl pryč s jednou zimní bundou na sobě a druhou přes ruku. Ještě předtím si přendal peněženku ze své staré bundy do nové. Jenže tu starou bundu tam nechal. A policisté z ní získali jeho vzorek DNA (nebo-li genetickou informaci). „Ten se dlouhou dobu nedařilo přiřadit k žádnému vzorku z databáze Policie České republiky a ani jiným způsobem se muže nepovedlo ztotožnit. Až nyní nastal v celé věci průlom. Ve spolupráci s našimi severními kolegy se podařilo ustanovit pachatele na základě shody DNA s jejich databází,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Už podavačka během vyšetřování uvedla, že lupič sice mluvil anglicky, ale bylo poznat, že to není jeho mateřská řeč. „Jedná se o 37letého cizince, který má trestní minulost a teď mu hrozí postih i za krádež bund,“ dodal mluvčí.

Nyní bude podán návrh na trestní stíhání zmíněného muže. Spisový materiál pošle naše prokuratura přes státní zastupitelství do Polska.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient