Dnešní zloději zapomínají, jak doba rychle pokročila

Skoro dva roky trvalo, než se povedlo dopadnout zloděje, který vloni v lednu ukradl z obchodu ve Špindlerově Mlýně dvě drahé značkové bundy, které měly dohromady hodnotu více než sto tisíc korun. I přes kamerové záznamy, které muže nasnímaly, by se nepovedlo zloděje pravděpodobně dopadnout. On však udělal osudovou chybu.

Muž si zkoušel bundu a ve chvíli, kdy prodavačka odešla do skladu, utekl pryč s jednou zimní bundou na sobě a druhou přes ruku. Ještě předtím si přendal peněženku ze své staré bundy do nové. Jenže tu starou bundu tam nechal. A policisté z ní získali jeho vzorek DNA (nebo-li genetickou informaci). “Ten se dlouhou dobu nedařilo přiřadit k žádnému vzorku z databáze Policie České republiky a ani jiným způsobem se muže nepovedlo ztotožnit. Až nyní nastal v celé věci průlom. Ve spolupráci s našimi severními kolegy se podařilo ustanovit pachatele na základě shody DNA s jejich databází,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Už podavačka během vyšetřování uvedla, že lupič sice mluvil anglicky, ale bylo poznat, že to není jeho mateřská řeč. „Jedná se o 37letého cizince, který má trestní minulost a teď mu hrozí postih i za krádež bund,“ dodal mluvčí.

Nyní bude podán návrh na trestní stíhání zmíněného muže. Spisový materiál pošle naše prokuratura přes státní zastupitelství do Polska.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient