Dnešní zloději zapomínají, jak doba rychle pokročila

Skoro dva roky trvalo, než se povedlo dopadnout zloděje, který vloni v lednu ukradl z obchodu ve Špindlerově Mlýně dvě drahé značkové bundy, které měly dohromady hodnotu více než sto tisíc korun. I přes kamerové záznamy, které muže nasnímaly, by se nepovedlo zloděje pravděpodobně dopadnout. On však udělal osudovou chybu.

Muž si zkoušel bundu a ve chvíli, kdy prodavačka odešla do skladu, utekl pryč s jednou zimní bundou na sobě a druhou přes ruku. Ještě předtím si přendal peněženku ze své staré bundy do nové. Jenže tu starou bundu tam nechal. A policisté z ní získali jeho vzorek DNA (nebo-li genetickou informaci). „Ten se dlouhou dobu nedařilo přiřadit k žádnému vzorku z databáze Policie České republiky a ani jiným způsobem se muže nepovedlo ztotožnit. Až nyní nastal v celé věci průlom. Ve spolupráci s našimi severními kolegy se podařilo ustanovit pachatele na základě shody DNA s jejich databází,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Už podavačka během vyšetřování uvedla, že lupič sice mluvil anglicky, ale bylo poznat, že to není jeho mateřská řeč. „Jedná se o 37letého cizince, který má trestní minulost a teď mu hrozí postih i za krádež bund,“ dodal mluvčí.

Nyní bude podán návrh na trestní stíhání zmíněného muže. Spisový materiál pošle naše prokuratura přes státní zastupitelství do Polska.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.