Search
Close this search box.

Dnešní zloději zapomínají, jak doba rychle pokročila

Skoro dva roky trvalo, než se povedlo dopadnout zloděje, který vloni v lednu ukradl z obchodu ve Špindlerově Mlýně dvě drahé značkové bundy, které měly dohromady hodnotu více než sto tisíc korun. I přes kamerové záznamy, které muže nasnímaly, by se nepovedlo zloděje pravděpodobně dopadnout. On však udělal osudovou chybu.

Muž si zkoušel bundu a ve chvíli, kdy prodavačka odešla do skladu, utekl pryč s jednou zimní bundou na sobě a druhou přes ruku. Ještě předtím si přendal peněženku ze své staré bundy do nové. Jenže tu starou bundu tam nechal. A policisté z ní získali jeho vzorek DNA (nebo-li genetickou informaci). „Ten se dlouhou dobu nedařilo přiřadit k žádnému vzorku z databáze Policie České republiky a ani jiným způsobem se muže nepovedlo ztotožnit. Až nyní nastal v celé věci průlom. Ve spolupráci s našimi severními kolegy se podařilo ustanovit pachatele na základě shody DNA s jejich databází,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Už podavačka během vyšetřování uvedla, že lupič sice mluvil anglicky, ale bylo poznat, že to není jeho mateřská řeč. „Jedná se o 37letého cizince, který má trestní minulost a teď mu hrozí postih i za krádež bund,“ dodal mluvčí.

Nyní bude podán návrh na trestní stíhání zmíněného muže. Spisový materiál pošle naše prokuratura přes státní zastupitelství do Polska.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient