Dnešní horký den byl pro hasiče velmi perný

Dnes vyjížděli hasiči k nadprůměrnému počtu událostí. Jejich spektrum je při tom velmi různorodé. Zasahovali u smrtelné dopravní nehody, odchytávali hada nebo pomohli cyklistovi, kterému došly síly.

Od 7. do 19. hodiny vyslalo operační středisko jednotky k 51 událostem. V 25 případech poskytovaly technickou pomoc, kdy odstraňovaly popadané stromy nebo likvidovaly bodavý hmyz. Dopravních nehod evidují hasiči v uvedeném čase 11. K požárům vyjeli hned několikrát. Nejčastěji se však jednalo o planý poplach, a skutečné požáry evidují jen 2.

Mezi nejvážnější či nejzajímavější případy patří tyto:

Od rána hasiči zasahovali na Vyškovsku, kde po srážce nákladního auta a motocyklu zemřel motorkář. Pomohli vyprostit tělo zemřelého a uklidili jsme vozovku od následků nehody.

Hodinu před polednem zasahovaly jednotky na silnici u Černé Hory, kde se z nákladního vozu kafilérie vysypal biologický odpad. Silnice musela být uzavřena a hasiči ji očistili a umyli.

Před šestnáctou hodinou vyjela jednotka ze stanice Hustopeče do obce Popice, kde se na dvoře rodinného domu plazil had. Hasiči zvíře odchytili, poznali v něm užovku a vypustili hada za obcí do volné přírody.

Další zajímavý případ se odehrál v podvečer na Blanensku. U Olomučan se měl v lese na turistické trase nacházet vyčerpaný cyklista. Muže hasiči skutečně našli. Jevil známky dehydratace a vyčerpání a nebyl schopný pokračovat v jízdě. Cyklistu hasiči předali do péče záchranářům, kteří jej po ošetření transportovali do nemocnice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.