Dnešní horký den byl pro hasiče velmi perný

Dnes vyjížděli hasiči k nadprůměrnému počtu událostí. Jejich spektrum je při tom velmi různorodé. Zasahovali u smrtelné dopravní nehody, odchytávali hada nebo pomohli cyklistovi, kterému došly síly.

Od 7. do 19. hodiny vyslalo operační středisko jednotky k 51 událostem. V 25 případech poskytovaly technickou pomoc, kdy odstraňovaly popadané stromy nebo likvidovaly bodavý hmyz. Dopravních nehod evidují hasiči v uvedeném čase 11. K požárům vyjeli hned několikrát. Nejčastěji se však jednalo o planý poplach, a skutečné požáry evidují jen 2.

Mezi nejvážnější či nejzajímavější případy patří tyto:

Od rána hasiči zasahovali na Vyškovsku, kde po srážce nákladního auta a motocyklu zemřel motorkář. Pomohli vyprostit tělo zemřelého a uklidili jsme vozovku od následků nehody.

Hodinu před polednem zasahovaly jednotky na silnici u Černé Hory, kde se z nákladního vozu kafilérie vysypal biologický odpad. Silnice musela být uzavřena a hasiči ji očistili a umyli.

Před šestnáctou hodinou vyjela jednotka ze stanice Hustopeče do obce Popice, kde se na dvoře rodinného domu plazil had. Hasiči zvíře odchytili, poznali v něm užovku a vypustili hada za obcí do volné přírody.

Další zajímavý případ se odehrál v podvečer na Blanensku. U Olomučan se měl v lese na turistické trase nacházet vyčerpaný cyklista. Muže hasiči skutečně našli. Jevil známky dehydratace a vyčerpání a nebyl schopný pokračovat v jízdě. Cyklistu hasiči předali do péče záchranářům, kteří jej po ošetření transportovali do nemocnice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient