Tři děti dnes skončily na urgentním příjmu. I takové jsou prázdniny

Dnes odpoledne napadl v Tlučné na Plzeňsku devítiletého chlapce kříženec pitbula.
Chlapec šel s rodiči po ulici, když najednou na něj zaútočil volně pobíhající pes a několikrát ho kousl.
Policie nyní vyšetřuje majitelku pitbula.
Chlapec byl převezen na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. „Zranění jej neohrožují na životě,” uvedl mluvčí krajských záchranářů Martin Brejcha.

V Mníšku u Liberce dnes kolem poledního srazilo osobní auto desetiletou dívku, která utrpěla těžká zranění.
Dívka musela být transportována vrtulníkem do pražského Motola na traumacentrum. Dívka je ve vážném stavu.
Policie vyšetřuje, proč došlo k nehodě. „V tuto chvíli není zřejmé, za jakých okolností ke sražení nezletilé dívky došlo,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Řidička, která dívku srazila, kontaktovala jako první záchranou službu.

Vrtulníkem museli odvážet, tentokráte do Fakultní nemocnice v Plzni, také chlapce ze Stříbra na Tachovsku.
Osmiletý chlapec se koupal v bazéně, když se náhle začal topit. Zachránil ho jeho otec, který mu poskytl první pomoc. „Při příjezdu naší jednotky byl pacient již při vědomí,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha.
Policie zjišťuje okolnosti, jakým způsobem došlo k tomuto případu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.