Dnešek je Světovým dnem záchrany života

Pražští lékaři, záchranáři a řidiči denně poskytují v Praze péči průměrně 350 pacientům, čtyři desítky z nich bývají v přímém ohrožení života.

Znamená to, že na začátku každého z těchto často dramatických příběhů je člověk, který sebere odvahu, překoná možné zábrany a zavolá na tísňovou linku 155, aby pomohl svým blízkým nebo i někomu úplně cizímu.

Bez těchto hrdinů, kteří nemají žádné kostýmy jako v komiksech a na ulici byste si jich za běžných okolností asi nevšimli, by to nešlo. Nejen proto, že je dnes Světový den záchrany života, děkují záchranáři všem, kteří jim svou všímavostí a ohleduplností pomáhají v jejich práci. Má to smysl!

A pro ty, co možná s voláním na linku 155 váhají: Na druhém konci čekají zkušené operátorky, které vám poradí v každé situaci a přesně řeknou, jak postupovat. Není se čeho bát – denně to zvládnou stovky lidí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.