Dnes začíná festival Ostrava v plamenech

Hudební festival Ostrava v plamenech začíná dnes, v pátek 3. srpna v Dolné oblasti Vítkovice. Letošní pátý ročník se vůbec poprvé rozrost do dvou dnů. Hlavními hvězdami jsou legendární kapely Kreator, Saxon a Moonspell. Divákům se premiérové představí projekt Radima Pařízka Bohemian Metal Rhapsody.

Vůbec poprvé se hudební festival Ostrava v plamenech bude konat během dvou dnů – pátku a soboty 3. a 4. srpna. V pátek diváky nejvíce potěší zřejmě německá trashmetalová skupina Kreator, která přijíždí s několika kamióny a v areálu postaví postapokalyptickou scénu. Zajímavý zážitek slibuje portugalské uskupení Moonspell věnující se gothic metalu. Jejich koncerty jsou známé výrazným teatrálním pojetím.

Sobotnímu programu dominuje britská kapela Saxon, dále zahrají slovenští Editor a české kapely Doga, Traktor, Bohemian Metal Rhapsody a Dymytry. Páteční program začíná v 17 hodin, sobotní ve 12 hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.