Dnes vrcholí Diamantová liga. Představí se tři čeští atleti

(Aktualizováno před )

Oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková a koulař Tomáš Staněk se dnes utkají s nejlepšími atlety ve svých disciplínách ve finále o celkový triumf v Diamantové lize na curyšském Letzigrundu.

Jakubu Vadlejchovi se povedlo tento prestižní seriál vyhrát už dvakrát. Český oštěpař doufá, že se mu na tomto z jednom z nejslavnějších stadionů světa podaří napravit neúspěch z mistrovství Evropy, kde skončil až osmý. Tam ho však trápila záda, nyní by už ale měl být v pohodě. Jeho hlavními soupeři by měli být němečtí závodníci Thomas Röhler a Andreas Hofmann, kteří si v tomto pořadí i rozdělili zlatou a stříbrnou medaili na evropském šampionátu v Berlíně.

Bez šancí na vítězství není ani Nikola Ogrodníková, která příjemně překvapila na ME, kde se stala vícemistryní. Ale dařilo se jí i na mítincích Diamantové ligy. „Curych pro mě ještě bude motivace, protože celý rok na Diamantových ligách byl úžasný a já prostě chci být do třetího místa. Budu se o to snažit,“ řekla novinářům Ogrodníková.

Loňské páté místo z finále Diamantové ligy bude obhajovat Tomáš Staněk. Podobných umístění dosahoval i během roku, především byl zklamaný ze čtvrtého místa na berlínském ME.

Do finále Diamantové ligy se probojoval i běžec Jakub Holuša, která však kvůli nemoci musel svou účast odříci.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz