Dnes startuje hudební festival Colours of Ostrava

Letošní festival Colours of Ostrava konaný ve dnech 18. až 21. července nabídne opět bohatý a zajímavý program. Návštěvníci se mohou těšit na více než 350 programových bodů na 21 open-air i krytých scénách. Celkově vystoupí 80 zahraničních a 61 českých a slovenských kapel. Program nabídne kromě hudby také mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy nebo výtvarné aktivity. Nebude chybět Design zóna s uměleckou tvorbou z oblasti designu, módy a výtvarného umění.

K hlavním organizačním novinkám a zlepšením patří dvakrát širší hlavní brána, kde budou navíc hrát buskingové kapely a k dispozici bude i sociální zázemí, posílení nočních spojů MHD, noční doprava autobusy Residomo z areálu do míst na severní Moravě a zvláštní noční vlaky z nádraží Ostrava-střed, větší festivalová parkoviště, která budou letos nově umístěná u Ostrava Arény, přidané vlaky Českých drah z Prahy do Ostravy a zpět nebo nová mobilní aplikace.

Zajímavé novinky připravuje také projekt Colours bez bariér, který již osm let zajišťuje návštěvníkům se zdravotním znevýhodněním nadstandardní servis, aby si mohli bez překážek užívat festival. Letos nově nabídne zajímavé služby i těm se zrakovým a sluchovým postižením. Mezi novinky patří například praktická příručka v Braillově písmu, hmatový plán areálu či speciální přenosný 3D model auly Gong pro nevidomé. Na fóru Meltingpot vystoupí přední tlumočnice do znakového jazyka Amber Galloway Gallego, která bude tlumočit část koncertů Kensington, Jessie J a Joss Stone. Celý koncert Gipsy.cz bude tlumočit skupina Hands Dance, tlumočeny budou také vybrané přednášky fóra Meltingpot.

Návštěvníci budou navíc moci využít celou řadu výhod v areálu i po celé Ostravě v rámci projektu Colours Plus – od Světa techniky, Bolt Tower, přes Landek Park, až po například ZOO Ostrava, galerii Plato, Galerii výtvarného umění nebo na vyhlídkovou věž Nové radnice.

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou k dostání v e-shopu na webových stránkách festivalu www.colours.cz a v síti Ticketpro. VIP vstupenky jsou již vyprodány.

Praktické tipy
– ve středu 18. července se festivalový areál otevírá již ve 12 hodin
– děti do 140 cm mají vstup zdarma
– vstupenky ZTP a ZTP/P v prodeji na místě za 650 Kč
– senioři nad 65 let – volný vstup na sobotu 21. července (na pokladně u hlavního vstupu se prokáží občanským průkazem)
– pokud cestujete MHD, pořiďte si za 220 Kč Festivalovou jízdenku platnou od 16. do 22. července na všechny linky Dopravního podniku Ostrava
– doprava MHD je na závěr nočního programu posílena o další polovinu oproti roku 2017
Residomo nabízí pohodlnou dopravu z festivalu do Ostravy Poruby, Karviné, Orlové, Havířova a Frýdku Místku; zájemci o noční spoje si musí zakoupit místenku v klientských centrech společnosti nebo následně ve stánku Residomo před hlavní bránou vedle Info Pointu v průběhu festivalu; cena jedné místenky je 20 Kč; spoje odjíždí z ulice Železárenská, zastávky jsou asi 300 metrů od hlavní brány – za podchodem.

– zvláštní noční vlaky Českých drah ze stanice Ostrava – střed po skončení programu: směr Opava, Frýdlant nad Ostravicí, Český Těšín
– noční Colours Expres: neděle, 22. července, ve 3:10 z Ostravy – střed (bude přistaven již ve 2:20) a v 9:20 z Ostravy – hl. nádraží
– oficiální taxi Colours of Ostrava: vozy oficiální taxislužby s garantovanými cenami najdete u hlavního vstupu u areálu na Hlubině a na Ruské u východu od VIP; budou označeny vlajkami
– do areálu není možné vnášet deštníky, pouze pláštěnky
– do areálu je zakázáno vnášet jakékoliv nápoje (je možné vnést prázdnou max. 0,5 l láhev s uzávěrem
– psi či jiná domácí i divoká zvířátka – do areálu je jim vstup zakázán (s výjimkou asistenčních psů pro tělesně postižené)
– kontakt na zdravotnickou službu v areálu festivalu: 739 807 020
– po celou dobu non-stop dostupná tísňová linka 737 576 677

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.