Search
Close this search box.

Dnes přijedou na ČEZ stadion hokejisté Litoměřic

Sedm zápasů je minulostí a z kladenské přípravy už zbývají jen tři duely. Poslední domácí měření sil před startem dalšího ligového ročníku čeká na Rytíře ve čtvrtek od 17:30, kdy na ČEZ stadion zavítají Litoměřice. Přijďte Kladno podpořit v poslední domácí přípravě!

Rytíři přidali v posledním přípravném zápase druhou výhru a zároveň vůbec první vítězství po šedesáti minutách. Zatímco na ledě Ústí nad Labem prohráli modrobílí 4:6, na domácím ledě vrátili Slovanu porážku a zvítězili stejným výsledkem! Jaromír Jágr (1+3) si připsal první branku od návratu do mateřského Kladna a vynikajícím výkonem jej podpořil i nejproduktivnější Rytíř Jakub Strnad (6+2). Vůbec poprvé se představil kladenskému publiku v dresu Rytířů obránce Jiří Říha z Mladé Boleslavi!

Právě Říha trápil v předminulém ročníku Kladno ve službách Dukly Jihlava a rovněž dokázal překonat ligový rekord mezi obránci, který do té doby držel Brendon Nash. Další Říhovo působení u Rytířů je ale zatím nejisté. „Situace je taková, že Boleslav má hodně obránců. Nám se Jiří v zápase velmi líbil. Pokud tu možnost, že by přišel, skutečně bude, byli bychom rádi, kdyby za nás hrál,“ netajil svůj zájem sportovní manažer David Čermák.

Kladno bude mít v odvetě proti litoměřickému Stadionu zvýšenou motivaci, jelikož stejnému soupeři už jednou v přípravě podlehlo. V Litoměřicích Rytíři dvakrát inkasovali v prostředním dějství z holí Jana Kloze a Markuse Korkiakoskiho a muselo dotahovat. V závěrečné třetině se ale trefil už jen Jakub Strnad, který upravil skóre na konečných 1:2.

Stadion má celkově v přípravě zatím vyrovnanou bilanci – třikrát zvítězil, třikrát prohrál. Po výhře nad Kladnem udolaly Litoměřice stejným výsledkem 2:1 rovněž B mužstvo rakouského Salzburgu. Na ledě pražské Slavie však kališníci ztratili 1:4 a následně prohráli i s druholigovým Sokolovem. Tentokrát výsledkem 2:4. Zatím poslední výhru vybojoval Stadion nad německým Lausitzerem, který porazil 4:3. Dosud poslední přípravné střetnutí odehráli Litoměřičtí doma se Slavií, ovšem ani podruhé na Pražany nestačili. Tentokrát ztratili těsně 1:2.

8. přípravné utkání Rytíři Kladno – HC Stadion Litoměřice se odehraje ve čtvrtek 23. srpna od 17:30 na kladenském ČEZ stadionu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient