Dnes končí první příměstský tábor pro děti ze sociálně vyloučených lokalit

V pondělí 9. července 2018 zahájili ostravští strážníci společně s Asistenty prevence kriminality první letošní příměstský tábor pro děti ze sociálně vyloučených lokalit.

Ani v tomto roce nechyběla řada zajímavých aktivit a činností zaměřených na prevenci kriminality a protidrogovou prevenci. Děti byly zábavnou formou seznamovány se základními právními normami, prací městské policie i Asistentů prevence kriminality. Strážníci-preventisté si připravili prožitkové aktivity, výlety, exkurze, sportování a další radovánky, které do života dětí nejen o prázdninách bezpodmínečně patří. Dnes si účastníci naposledy užijí za přítomnosti strážníků a asistentů příměstské aktivity a při slavnostním ukončení získají drobné odměny, diplomy a preventivní materiál. Tento dotační program zaštiťuje Ministerstvo vnitra České republiky a spolufinancuje statutární město Ostrava.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.