Dlouhá šachová bitva Hořice – Jičín skončila remízou

Derby zápasy mají vždy svoje kouzlo. A nezáleží na tom, o jaký jde sport. Jeden takový byl v minulých dnech k vidění na hořických šachovnicích. Domácí rezervní tým vyzval Jičín „C“. Vzájemné střetnutí nabídlo napínavou podívanou a nakonec skončilo nerozhodně 4:4. Hořičtí po třech kolech figurují na sedmém místě vyrovnané tabulky.
Duely na jednotlivých šachovnicích byly dlouho nejasné a končily až po více než třech hodinách hry. Oba soupeři si nakonec body rozdělili. „S Jičínem je to vždy napínavé a dramatické až do posledního tahu. Jakékoli derby Hořice vs. Jičín je prestižní, asi jako když hraje ve fotbale Sparta se Slavií. Jen tu mlhu nad hrací plochou zatím nemáme,“ uvedl jeden z členů hořického kádru Ctirad Matonoha. „Konečná remíza je pro oba asi spravedlivá a zasloužená. Jičín v tabulce trochu ztratil, ale protože Lázně Bělohrad také remizovaly, dotáhla se na vedoucí duo i rezerva Dvora Králové. My jsme bohužel klesli na sedmé místo,“ dodal Matonoha.

TJ Jiskra Hořice B – ŠK AD Jičín C 4:4

Jednotlivé partie: Luštinec – Lajbl 1:0, Málek – Sajdl 1:0, Rybáček – Buchar 0:1, Stejskal – Kohout 0,5:0,5, Kulhánek – Krňávek 0,5:0,5, Dousek – Kříž 1:0, Šádek – Rýdl 0:1, Kapras – Flora 0:1.

Další utkání čeká šachisty Jiskry Hořice „B“ v neděli 2. prosince, kdy cestují do Nové Paky.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient