Dívky měly šikovné a rychlé prstíky. Během chvíle ukradly ve zlatnictví zboží za 60 tisíc

(Aktualizováno před )

Už devět dní marně pátrá pražská policie po dvou dívkách, které jsou podezřelé z krádeže ve zlatnictví v Celetné ulici.

Desátého prosince po 17. hodině vešly dvě dívky do zlatnictví v centru Prahy. Moc dlouho se tam nezdržely, přesto dokázaly za krátkou chvíli ukrást zboží v hodnotě více jak 50 tisíc korun. “Hledané měly zájem o cokoli, co mohou koupit za pět prstů. Až teprve po jejich odchodu prodavačky zjistily, že jim zmizely šperky v hodnotě přibližně šedesát tisíc korun,“ uvedl mluvčí policistů Tomáš Hulan.

I přes kvalitní kamerové záznamy se zatím policistům nepodařilo dívky dopadnout, a proto se nyní kriminalisté obracejí na veřejnost. “Pokud kdokoli hledané poznáváte, znáte jejich totožnost potažmo místo jejich pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ dodal Hulan.

I tento týden řeší policie krádež šperků. V Teplicich došlo předevčírem k přepadení klenotnictví v Krupské ulici. Zaměstnancům ani zákazníkům se nic nestalo. „Došlo k přepadení klenotnictví, pracujeme s verzí, že pachatelé byli čtyři. Před příjezdem policie utekli,” podotkl náměstek ředitele krajské policie Zbyněk Dvořák. Pachatele se zatím nepodařilo dopadnout.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz