Search
Close this search box.

Dívka nabádala svého přítele k vraždě. Zamilovaný mladík jí nakonec poslechl

Na čtyři roky do vězení si půjde sednout 18letý mladík za to, že se pokusil zavraždit o půl roku mladší dívku. Na tři roky za mřížemi byla odsouzena i 18letá žena, která mladíka k činu navedla.

„Shakespearovská“ tragédie dvou žen a jednoho muže začala ve chvíli, kdy se 18letá dívka dozvěděla, že jí byl přítel nevěrný se spolužačkou. 18letý muž se mohl omlouvat své přítelkyni, jak chtěl, ale ona mu byla schopna odpustit jedině pod podmínkou, když dívku, s kterou spal, zabije. Dokonce ho i bila a neustále mu dávala najevo, že jak čin neprovede, tak je pro ní navždy nula a ubožák. Někdy zas naopak vyhrožovala sebevraždou, pokud se mladík k vraždě nerozhoupe. Navíc mu odmítala sex jako trest za to, že se vyspal s jinou dívkou. K intimnostem prý přistoupí až poté, co dotyčnou dívku sprovodí ze světa.

Zamilovaný muž se nakonec nechal přesvědčit, že jedině vražda spolužačky je to nejlepší řešení. Přítelkyně mu přesně řekla, co má udělat. Např. mu poradila, aby na oběť zaútočil zezadu, jednou ranou ji zabil a odcizil nějakou cennost. Prý aby to vypadalo jako loupežná vražda. Navíc si pachatel podle jejích rad natřel bříška prstů bezbarvým lakem, aby nemohly být odhaleny jeho otisky. Spolupachatelka byla snad vášnivou čtenářkou detektivek, protože mu poradila i to, aby se navoněl dámskou voňavkou, pořídil si nové oblečení a boty jiné velikosti, než je ta jeho.
Mladík čekal v Horních Měcholupech na vytipovaném místě v blízkosti bydliště dívky, kterou se chystal přepadnout. Když šla kolem, zaútočil na ní zezadu a zasadil jí celkově 55 ran, především do hlavy, hrudníku a rukou. Možná by bodal dál, kdyby ho nevyrušili sousedé, kteří pak těžce zraněné dívce poskytli první pomoc a okamžitě přivolali záchranáře a policii. Dívku se lékářům ve vinohradské nemocnici povedlo zachránit.

Mladík utekl ke své přítelkyni, která mu radila, jak má vypovídat, kdyby ho náhodou zadrželi. Omývala mu krev z těla a poté šli společně spálit rukavice, které měl mladík během činu.

Mladík se k činu přiznal, dívka však odmítá, že by měla cokoliv s pokusem o vraždu společného. Soudu však stačily důkazy, které policie zajistila a hlavně mladíkovo přiznání.
Oba odsouzení navíc musí zraněné dívce zaplatit bolestné ve výši 2,4 milionů korun. Mladík navíc musí zaplatit pojišťovně a ministerstvu spravedlnosti 400 tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient