Diváky v novojičínském kině nahradila stavební technika

V bývalém letním kině je po letech opět živo. Dělníci a stavební technika začali připravovat areál pro výstavbu rekreační zóny s prostorem pro kulturní aktivity včetně nového letního kina. Revitalizace plochy o výměře šest tisíc metrů čtverečních je rozdělena do dvou etap. První skončí v červnu 2019 a měla by stát 15 milionů korun.

„Kvůli špatnému technickému stavu a zastaralé promítací technice jsme museli v červnu 2013 letní kino uzavřít. Nyní z něj má být místo pro odpočinek v přírodě s možností posezení v kavárně. Naším přáním je, aby se tady setkávaly všechny věkové skupiny obyvatel,“ uvedl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák. Dělníci už začali odstraňovat staré sedačky, musejí zbourat promítací kabiny, pokladny i oplocení.

„V první fázi se v místě původního hlediště vytvoří vodní prvek, ze dvou stran se areál olemuje víceřadými alejemi lip. Vystaví se promenáda a chodníčky, travnatá plocha bude kombinovaná s lučním kvítím a bylinkovými záhony. Dodají se lavičky, odpadkové koše a stojany na kola. Základním materiálem bude kámen a dřevo,“ popsal projekt Michal Hub z odboru majetku a investic novojičínské radnice.

Ve druhé etapě, která by měla na zmíněné práce navázat, by se měla postavit kavárna a zázemí pro návštěvníky parku. Přestože staré letní kino ve Smetanových sadech bylo před pěti lety uzavřeno, novojičínští diváci o promítání pod širým nebem nepřišli. Dvě sezóny fungovala jako náhradní prostor zahrada u městské knihovny. Když přestala kapacitně stačit, přesunulo se promítání do zahrady Nového Slunce.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.