Search
Close this search box.

Divadlo ve Vsetíně opět otevřelo oponu

Lidový dům má devadesát let a stále vypadá jako mladík. Přesvědčili se o tom všichni ti, kteří v úterý 2. října přišli po ukončení rekonstrukce na slavnostní otevření Lidového domu. Divadlo v Lidovém domě při té příležitosti zahrálo vynikající kus s názvem Přelet nad kukaččím hnízdem. Sál byl až na pár sedadel plný. Kdo se do divadla nedostal, má druhou příležitost ve čtvrtek 4. října od 19 hodin.
Otevření Lidového domu se neobešlo bez oficialit, nicméně asi nikdo nečekal, že po slavnostním otevření opony, jehož se ujali vsetínský starosta Jiří Růžička, hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a patron večera František Segrado, se na jevišti objeví stůl, skleničky a šampaňské. Starosta pronesl přípitek a všichni přítomní upili pár doušků. Potom už se na scéně objevili herci a představení mohlo začít.

„Na první hru ze dvou, kterými otevíráme Lidový dům, se přišlo podívat přes dvě stě diváků, za což jsme rádi. Posledních čtrnáct dní jsme dělali všechno pro to, abychom mohli v úterý hrát, a jsem rád, že se všechno povedlo. Po představení jsem měl možnost promluvit si s řadou návštěvníků a ohlas byl až neskutečně kladný. Teď se musím dostat z únavy, protože ve čtvrtek 4. října opět hrajeme od 19 hodin. A chceme do toho dát všechno,“ přiblížil vedoucí souboru Pavel Rejman.

Oprava Lidového domu stála město značné úsilí. Podle Pavla Rejmana jej diváci ale ocení. Budou chodit na představení do důstojného prostředí a ochotníci už se nebudou muset bát, že je něco při představení překvapí, nebo se rovnou celá hra zvrtne.

„Město opravovalo jen část budovy, druhou část opravila společnost, která provozuje kasino. Celá rekonstrukce vyšla zhruba na sto milionů korun, z čehož město zaplatilo 34,5 milionu korun,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Alexandra Buršíková

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient