Divadlo uvede muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Soubor muzikálu Divadla Josefa Kajetána Tyla nastudoval muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, jenž patří k nejznámějším dílům legendární autorské dvojice Tim Rice a Andrew Lloyd Webber. Velmi úspěšnou premiéru měl 1. prosince 2018 v Novém divadle, nejbližší představení se budou konat 13. a 30. prosince.

Muzikál vznikl v roce 1968 jako čtvrthodinové školní představení pro děti inspirované starozákonní legendou o Josefovi, jeho úžasném plášti a schopnosti vykládat sny. Během let je autoři rozpracovali na dvouhodinovou celovečerní show.

Plzeňskou inscenaci nastudovala režisérka a šéfka souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Gabriela Petráková, jež režírovala i úspěšné ostravské uvedení v roce 2012, s využitím překladu Michaela Prostějovského. „Josef je jediný úžasný biblický příběh v rytmu rock ‚n‘ rollu se skvělými melodiemi, plný humoru i ponaučení. Herce i diváky baví přesně 50 let, ačkoliv vypadá, že vznikl včera,“ uvedl Michal Prostějovský.

Titulní roli ztvárnil Pavel Klimenda, který se několik let věnoval párovému akrobatickému rock ‘n‘ rollu, získal tři tituly mistra České republiky a třetí místo na mistrovství Evropy. Roli Vypravěčky, jež společně s dvacetičlenným dětským sborem provází celým dějem, ztvárnila Kateřina Falcová.

Vstupenky lze zakoupit v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, on-line na webových stránkách www.djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak