Search
Close this search box.

Divadlo uvede muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť

Soubor muzikálu Divadla Josefa Kajetána Tyla nastudoval muzikál Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, jenž patří k nejznámějším dílům legendární autorské dvojice Tim Rice a Andrew Lloyd Webber. Velmi úspěšnou premiéru měl 1. prosince 2018 v Novém divadle, nejbližší představení se budou konat 13. a 30. prosince.

Muzikál vznikl v roce 1968 jako čtvrthodinové školní představení pro děti inspirované starozákonní legendou o Josefovi, jeho úžasném plášti a schopnosti vykládat sny. Během let je autoři rozpracovali na dvouhodinovou celovečerní show.

Plzeňskou inscenaci nastudovala režisérka a šéfka souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Gabriela Petráková, jež režírovala i úspěšné ostravské uvedení v roce 2012, s využitím překladu Michaela Prostějovského. „Josef je jediný úžasný biblický příběh v rytmu rock ‚n‘ rollu se skvělými melodiemi, plný humoru i ponaučení. Herce i diváky baví přesně 50 let, ačkoliv vypadá, že vznikl včera,“ uvedl Michal Prostějovský.

Titulní roli ztvárnil Pavel Klimenda, který se několik let věnoval párovému akrobatickému rock ‘n‘ rollu, získal tři tituly mistra České republiky a třetí místo na mistrovství Evropy. Roli Vypravěčky, jež společně s dvacetičlenným dětským sborem provází celým dějem, ztvárnila Kateřina Falcová.

Vstupenky lze zakoupit v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, on-line na webových stránkách www.djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient