Divadelní sezona odstartuje na konci září

Novou divadelní sezónu zahájí Městské divadlo Znojmo symbolicky ve výroční den svého otevření. Dne 29. září 1900 se totiž v nově vybudovaném divadle poprvé zvedla opona a diváci zhlédli představení Dva šťastné dny.

Po 118 letech se mohou v sobotu 29. září 2018 zejména milovníci komedií těšit na inscenaci PŘÍBUZNÉ SI NEVYBÍRÁME v podání herců Agentury Harlekýn. Na scéně se představí Svatopluk Skopal, v alternaci pak Jan Čenský/Václav Vydra, Jana Boušková/Lenka Skopalová, Simona Postlerová a další.

V říjnu nabídne znojemské divadlo několik představení mimo předplatné. Půjde například o BESÍDKU 2018, se kterou přijedou umělci z legendárního pražského Divadla Sklep (17. října 2018) nebo o komedii Divadla Artur s názvem MŮŽU K TOBĚ? (18. října 2018).

Mimořádným zážitkem bude inscenace MARGARITĚ… (23. října 2018). Jde o divadlo jednoho herce a obtížného partu se ujala herečka Ljuba Krbová. Představení se hraje v půdní vestavbě Werichovy vily na pražské Kampě. Tedy ve velmi intimním prostoru, který se ve znojemském divadle vynasnaží nahradit tak, že herečka i diváci budou při představení sdílet společně prostor jeviště.

Vstupenky jsou k dispozici v TIC na Obrokové ulici ve Znojmě nebo na www.vstupenkyznojmo.cz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.