Search
Close this search box.

Divadelní představení ve Vyškově již nebude rušit vrzající forbína

Je stabilnější, nevrže a neruší, což ocení zejména diváci komornějších divadelních kusů. Forbína v sále Besedního domu se dočkala opravy. Místo, které se nachází nejblíže k divákům, už kompletní výměnu nutně potřebovalo.

Dojmy z představení tak už nebude kazit, herci si forbínu podle slov ředitele Městského kulturního střediska Vyškov Luboše Kadlece chválí. „Zatímco zadní pódium bylo opravené, přední část mezi oponou a hledištěm na výměnu čekala. Dřevo bylo letité a vrzalo. Stávající forbína tak v uplynulých týdnech prošla kompletní opravou, zvýšila se její stabilita a pevnost, snížila naopak nežádoucí hlučnost,“ ocenil ředitel Kadlec.

Samostatným prvkem forbíny je pak čelo orchestřiště, které rovněž prošlo plánovanou opravou. „I v jeho případě jsme naráželi na nevyhovující technický stav. Veškeré zásahy jsme kompozičně sladili s celkovým vzhledem hlavního sálu Besedního domu,“ zdůraznil ředitel městské příspěvkové organizace.

Za to, že forbína už nebude rušivým elementem při představeních, je rádo i vedení vyškovské radnice. „Forbína na svou obnovu čekala poměrně dlouho, těší nás, že je s ohledem na četnost pořádaných akcí v Besedním domě opravená,“ zmínil místostarosta Vyškova Karel Jurka. Celkově práce vyšly na přibližně 160 tisíc korun.

Podle ředitele Kadlece jde o další výrazný krok ke zkvalitnění kulturních zážitků ve městě. Připomněl totiž i letošní výměnu jevištní podesty pódia na Masarykově náměstí. „Předchozí podestu jsme museli doplňovat dřevěnými praktikábly, abychom dosáhli požadovaných rozměrů a potřebné stability. Navíc už byla zastaralá. Nová podesta už požadované prvky má, konstrukce je navíc pevnější a desky jsou z protiskluzového materiálu,“ popsal ředitel Městského kulturního střediska Vyškov s tím, že výměna podesty pódia stála zhruba 485 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient