Search
Close this search box.

Divadelní představení ve Vyškově již nebude rušit vrzající forbína

Je stabilnější, nevrže a neruší, což ocení zejména diváci komornějších divadelních kusů. Forbína v sále Besedního domu se dočkala opravy. Místo, které se nachází nejblíže k divákům, už kompletní výměnu nutně potřebovalo.

Dojmy z představení tak už nebude kazit, herci si forbínu podle slov ředitele Městského kulturního střediska Vyškov Luboše Kadlece chválí. „Zatímco zadní pódium bylo opravené, přední část mezi oponou a hledištěm na výměnu čekala. Dřevo bylo letité a vrzalo. Stávající forbína tak v uplynulých týdnech prošla kompletní opravou, zvýšila se její stabilita a pevnost, snížila naopak nežádoucí hlučnost,“ ocenil ředitel Kadlec.

Samostatným prvkem forbíny je pak čelo orchestřiště, které rovněž prošlo plánovanou opravou. „I v jeho případě jsme naráželi na nevyhovující technický stav. Veškeré zásahy jsme kompozičně sladili s celkovým vzhledem hlavního sálu Besedního domu,“ zdůraznil ředitel městské příspěvkové organizace.

Za to, že forbína už nebude rušivým elementem při představeních, je rádo i vedení vyškovské radnice. „Forbína na svou obnovu čekala poměrně dlouho, těší nás, že je s ohledem na četnost pořádaných akcí v Besedním domě opravená,“ zmínil místostarosta Vyškova Karel Jurka. Celkově práce vyšly na přibližně 160 tisíc korun.

Podle ředitele Kadlece jde o další výrazný krok ke zkvalitnění kulturních zážitků ve městě. Připomněl totiž i letošní výměnu jevištní podesty pódia na Masarykově náměstí. „Předchozí podestu jsme museli doplňovat dřevěnými praktikábly, abychom dosáhli požadovaných rozměrů a potřebné stability. Navíc už byla zastaralá. Nová podesta už požadované prvky má, konstrukce je navíc pevnější a desky jsou z protiskluzového materiálu,“ popsal ředitel Městského kulturního střediska Vyškov s tím, že výměna podesty pódia stála zhruba 485 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient