Divadelní představení ve Vyškově již nebude rušit vrzající forbína

Je stabilnější, nevrže a neruší, což ocení zejména diváci komornějších divadelních kusů. Forbína v sále Besedního domu se dočkala opravy. Místo, které se nachází nejblíže k divákům, už kompletní výměnu nutně potřebovalo.

Dojmy z představení tak už nebude kazit, herci si forbínu podle slov ředitele Městského kulturního střediska Vyškov Luboše Kadlece chválí. „Zatímco zadní pódium bylo opravené, přední část mezi oponou a hledištěm na výměnu čekala. Dřevo bylo letité a vrzalo. Stávající forbína tak v uplynulých týdnech prošla kompletní opravou, zvýšila se její stabilita a pevnost, snížila naopak nežádoucí hlučnost,“ ocenil ředitel Kadlec.

Samostatným prvkem forbíny je pak čelo orchestřiště, které rovněž prošlo plánovanou opravou. „I v jeho případě jsme naráželi na nevyhovující technický stav. Veškeré zásahy jsme kompozičně sladili s celkovým vzhledem hlavního sálu Besedního domu,“ zdůraznil ředitel městské příspěvkové organizace.

Za to, že forbína už nebude rušivým elementem při představeních, je rádo i vedení vyškovské radnice. „Forbína na svou obnovu čekala poměrně dlouho, těší nás, že je s ohledem na četnost pořádaných akcí v Besedním domě opravená,“ zmínil místostarosta Vyškova Karel Jurka. Celkově práce vyšly na přibližně 160 tisíc korun.

Podle ředitele Kadlece jde o další výrazný krok ke zkvalitnění kulturních zážitků ve městě. Připomněl totiž i letošní výměnu jevištní podesty pódia na Masarykově náměstí. „Předchozí podestu jsme museli doplňovat dřevěnými praktikábly, abychom dosáhli požadovaných rozměrů a potřebné stability. Navíc už byla zastaralá. Nová podesta už požadované prvky má, konstrukce je navíc pevnější a desky jsou z protiskluzového materiálu,“ popsal ředitel Městského kulturního střediska Vyškov s tím, že výměna podesty pódia stála zhruba 485 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak