Díky příspěvku města natočily děti z náhradních rodin svůj film

Kamera a notebook, které darovalo město Plzeň Diakonii Západ, umožnily dětem z pěstounských rodin natočit svůj první film. Touto činností se děti zabývaly na letním terapeutickém pobytu v penzionu Na Zátiší v obci Rybník v Českém lese, který již čtvrtým rokem pořádal tým Adite, jenž se zabývá doprovázením pěstounských rodin.

„Aktivity na terapeutickém pobytu mají za cíl posilovat sebevědomí dětí, nacházení a upevňování vztahů mezi vrstevníky, zvykání si na pobyt mimo pěstounskou rodinu. V tom dětem pomáhají sociální pracovníci a terapeuti, kteří je na této akci doprovázejí, “ uvedla vedoucí služeb náhradní péče Jiřina Ullmanová.

Doplnila, že letos se týdenní pobyt konal v Rybníku počtvrté a zúčastnilo se ho 14 dětí ve věku od 12 do 17 let. „Dětem se podařilo natočit detektivní příběh s názvem Růžový zločin, jehož tématem bylo znehodnocení a znečištění studánky, kterou v tomto místě v minulém roce samy vybudovaly. Bez darované kamery a notebooku by to nebylo možné,“ dodala.

„Jsem rád, že město mohlo podpořit činnost Diakonie, která se kromě jiného stará o děti v pěstounských rodinách a pořádá pro ně aktivity, při nichž mohou rozvíjet své schopnosti. Velmi si její práce vážím,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Tým Adite doprovází pěstounské rodiny při vytváření bezpečného a harmonického prostředí pro zdravý vývoj dětí. V západních Čechách služby poskytuje bezplatně a přímo v domácnostech či v zařízeních Diakonie. Vyhledává nové zájemce o pěstounství během osvětových aktivit. V současné době má na starosti 160 rodin, což představuje 240 dětí.

Diakonie Západ se zaměřuje na služby lidem s těžkou poruchou autistického spektra, s mentálním a kombinovaným postižením. Poskytuje komplexní péči o ohrožené děti a jejich rodiny, pomáhá lidem v nesnázích či krizi, mladým na cestě k dospělosti, pečuje o seniory i pěstounské rodiny. Nabízí preventivní programy pro školy i veřejnost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak