Díky nadaci Naše dítě může dětská rehabilitace v Hlučíně rozšířit nabídku terapií

Dětská rehabilitace Hlučín rozšíří nabídku svých služeb dětem s různými typy postižení o další speciální terapie. Dar 300 tisíc korun od Nadace Naše dítě umožní zakoupit vybavení multismyslové místnosti Snoezelen a zařízení pro neurorehabilitace s využitím oblečku TheraSuit.

Snoezelen prostředí slouží ke smyslové stimulaci, TheraSuit je sofistikovaný komplex pomůcek, které pomáhají stabilizovat tělo a kompenzovat chybějící svalových tonus při rehabilitačních cvičeních. „U nás v Dětské rehabilitaci Hlučín jsme měli opravdu bohatou Mikulášskou nadílku. Ve čtvrtek 6. prosince děti děti dostaly nejen tašky plné dobrot, ale také šek na 300 tisíc korun od Nadace Naše dítě. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat tak vysoký finanční obnos, a moc za něj děkujeme. Právě díky penězům získaným z různých projektů můžeme od ledna příštího roku dětem nabídnout hned dvě nové rehabilitační metody, které jsou v nevelkém zařízení našeho typu naprosto výjimečné,“ sdělila ředitelka Dětské rehabilitace Hlučín Radmila Lőwová. Peníze se vybraly v rámci celorepublikové nadační kampaně s názvem „Dejte úsměv dětem“, která se v září letošního roku uskutečnila v drogériích Rossmann. Finanční dar přijely předat zástupkyně Nadace Naše dítě Zuzana Šafářová a zástupkyně firmy Rossmann. Olga Stanley. Za krásný dárek jim děti připravily milé vystoupení, které zároveň předvedly i svým rodičům. „Snažíme se maximálně podporovat rozvoj našeho unikátního zařízení, jímž je Dětská rehabilitace Hlučín. Peníze z dalších zdrojů ovšem kvalitu rehabilitační péče v našem zařízení posunou opět na vyšší úroveň,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient