Díky nadaci Naše dítě může dětská rehabilitace v Hlučíně rozšířit nabídku terapií

Dětská rehabilitace Hlučín rozšíří nabídku svých služeb dětem s různými typy postižení o další speciální terapie. Dar 300 tisíc korun od Nadace Naše dítě umožní zakoupit vybavení multismyslové místnosti Snoezelen a zařízení pro neurorehabilitace s využitím oblečku TheraSuit.

Snoezelen prostředí slouží ke smyslové stimulaci, TheraSuit je sofistikovaný komplex pomůcek, které pomáhají stabilizovat tělo a kompenzovat chybějící svalových tonus při rehabilitačních cvičeních. „U nás v Dětské rehabilitaci Hlučín jsme měli opravdu bohatou Mikulášskou nadílku. Ve čtvrtek 6. prosince děti děti dostaly nejen tašky plné dobrot, ale také šek na 300 tisíc korun od Nadace Naše dítě. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat tak vysoký finanční obnos, a moc za něj děkujeme. Právě díky penězům získaným z různých projektů můžeme od ledna příštího roku dětem nabídnout hned dvě nové rehabilitační metody, které jsou v nevelkém zařízení našeho typu naprosto výjimečné,“ sdělila ředitelka Dětské rehabilitace Hlučín Radmila Lőwová. Peníze se vybraly v rámci celorepublikové nadační kampaně s názvem „Dejte úsměv dětem“, která se v září letošního roku uskutečnila v drogériích Rossmann. Finanční dar přijely předat zástupkyně Nadace Naše dítě Zuzana Šafářová a zástupkyně firmy Rossmann. Olga Stanley. Za krásný dárek jim děti připravily milé vystoupení, které zároveň předvedly i svým rodičům. „Snažíme se maximálně podporovat rozvoj našeho unikátního zařízení, jímž je Dětská rehabilitace Hlučín. Peníze z dalších zdrojů ovšem kvalitu rehabilitační péče v našem zařízení posunou opět na vyšší úroveň,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.