Search
Close this search box.

Díky identikitu a pomoci veřejnosti policisté odhalili zloděje, který ukradl seniorovi peníze

Téměř dva roky pátrali domažličtí kriminalisté po neznámém pachateli, který počátkem července 2016 neoprávněně vnikl do rodinného domu v Postřekově, kde z obýváku ukradl sedmaosmdesátiletému muži finanční hotovost ve výši 46 tisíc korun. Zloděj tak byl podezřelý ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a krádeže. Kriminalisté zajistili stopy a v rámci šetření této trestné činnosti se obrátili i na veřejnost, kdy na základě informací od poškozeného sestavili identikit pachatele. V únoru letošního roku získali poznatky, díky kterým obvinili tamního šestačtyřicetiletého muže.

Velké poděkování si tak zaslouží veřejnost, které nebylo i po několika měsících od doby spáchání toto protiprávní jednání lhostejné. Občané byli všímaví a policii sdělili relevantní informace, které pak spolu s vyhodnocenými zajištěnými stopami vedly k pachateli! Obviněný je stíhán na svobodě. Kriminalisté v těchto dnech podali po skončení vyšetřování návrh na podání obžaloby.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient