Diabetikům poradí, jak si vychutnat vánoční cukroví

Recepty na diabetické cukroví a koláče i rady ohledně proleženin budou k dispozici na akci nazvané Den prevence diabetu, Stop dekubitům, který na úterý 13. listopadu připravuje Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL.

„Lidé s potvrzeným diabetem se nejčastěji ptají, zda a v jaké formě mohou sladké, aby si pochutnali a neošidili se třeba i o vánoční cukroví a zároveň, aby jim tato tradice zdravotně neublížila. Na akci jim dáme nejen recepty, ale mohou vyzkoušet i námi připravené nejrůznější diabetické produkty, koláče i ono cukroví. Připravena bude i ochutnávka čajů,“ prozrazuje Bc. Bronislava Budinová, hlavní sestra Nemocnice Přerov.

Den prevence diabetu, Stop dekubitům se uskuteční v úterý 13. 11. od 8:30 do 11:30 hodin v budově ředitelství Nemocnice Přerov. Návštěvníci si zde mohou nechat změřit hladinu krevního cukru a tlaku a připraven bude také nutriční terapeut, který poradí, jak na správné stravování. Akce je určena jak pro lidi s diagnostikovaným diabetem, tak i pro ty, kteří si jen chtějí prověřit svůj zdravotní stav, případně mají podezření, že by mohli být v rizikové skupině. Těm všem poradí zdravotnický personál, případně jim již doporučí konkrétní lékaře.

Kromě diabetu je den prevence zaměřený také na problematiku dekubitů, tedy proleženin. Propojení témat přitom není náhodné. „Právě diabetici bývají náchylní na různé otlaky a mohou se u nich tvořit právě i dekubity. Zapojujeme se tak do celosvětového dne Stop dekubitům, jehož cílem je především prevence a včasné informování, kterými lze včas těmto problémům předejít,“ dodala Bc. Bronislava Budinová s tím, že k dispozici budou i ukázky nejrůznějších antidekubitních pomůcek či třeba speciální postel.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak