Devětatřicetiletý muž převzal obvinění z výtržnictví, fyzicky napadl spoluobčana

Ve zkráceném přípravném řízení policisté z obvodního oddělení v Sušici předali devětatřicetiletému muži z Plzně sdělení podezření z přečinů ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci.

Dne 9. února tohoto roku muž v obci Hartmanice muž fyzicky napadl několika údery pěstí ruky i francouzskou holí do hlavy a horní části těla devětapadesátiletého muže z Hartmanicka. Pachatel muži způsobil zranění, se kterým byl ošetřen u lékaře. Útočník dále fyzicky napadl i osmašedesátiletého muže, kterého udeřil do hlavy a poškodil mu dioptrické brýle. Policisté případ původně řešili pro podezření ze spáchání přestupku, ale podle odborných vyjádření došlo k překvalifikování na trestné činy. Hmotná škoda činí dvanáct tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.