Devatenáctka SK Sigma slaví, postoupila do další fáze UEFA Youth League

Tým SK Sigma Olomouc U 19 postoupil do další fáze UEFA Youth League. Devatenáctka remizovala v Tel Avivu s Maccabi 2:2, branky dali útočník Pavel Zifčák a záložník Ondřej Zmrzlý, a výsledek 2:2 znamenal postup!

Devatenáctka SK Sigma šla do zápasu s velkými komplikaci ve složení obranné čtyřky. Mimo hru je od prvního duelu s Mariborem stoper Jan David, dneska v Tel Avivu nemohl nastoupit ani další stoper David Zima, ale také levý obránce Jan Beňa. Ovšem i s tím si Hanáci nakonec dokázali poradit.

Po bezbrankovém prvním poločase se ujala vedení Sigma, když v 50.minutě trefil hlavou přesně centr Langra Zifčák. Ale radost dlouho netrvala. Domácí se podařilo už po osmi minutách srovnat a v 72.minutě navíc přidali druhou branku. Odpověď Sigmy na sebe nenechala dlouho čekat. Dvanáct minut před konce srovnal na konečných 2:2 po centru Langra z voleje Zmrzlý.

„Odvetné utkání bylo jako na houpačce. Dostali jsme se do vedení, soupeř potom vyrovnal a otočil stav. Ale pořád jsme věřili, protože byl dostatek času a měli jsme dost šancí. Věřili jsme, že jsme schopní vstřelit branku. Ten kýžený postupový gól se nám nakonec podařilo vstřelit a zajistili jsme si kýžený postup. Jsem strašně rád, že jsme to zvládli, je to skvělá odměna pro kluky za práci, patří jim obrovská gratulace k obrovskému úspěchu,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Tomáš Janotka.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového