Dětský parlament přišel potěšit seniory

„Nejsme na světě sami“ je název projektu, s kterým pracují žáci hodonínského dětského parlamentu již několik let. Pod stejným mottem zorganizovali žáci 16. března setkání s obyvateli Domova pro seniory Bažantnice v ulici Bratří Čapků. Jeho cílem bylo představit seniorům činnost dětského parlamentu a společně se zabavit ve výtvarné dílně, předvést hudební vystoupení nebo si spolu třeba zazpívat.

„Toto setkání dětí se seniory je u nás podruhé,“ prozradila vedoucí úseku sociální péče Hana Maňáková. „Loni zde byly děti ze základní školy U Červených domků, program byl obdobný a setkání si pochvalovaly obě strany“. Pro děti mají podobná setkání význam i z hlediska mezigenerační komunikace. Letos navštívilo domov pro seniory celkem 19 dětí.

Dětský parlament v Hodoníně zahájil svoji činnost v roce 2005 a jeho činnost podporuje i město. Cílem dětského parlamentu je dát dětem možnost podílet se svými náměty a postřehy na řešení problémů v různých oblastech života v Hodoníně z pohledu mladých lidí. Žáci se pravidelně zúčastňují například jednání veřejného fóra, případně dalších aktivit města.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.