Dětské oddělení roudnické nemocnice získalo originální Kiwanis panenky

Zástupci roudnického Kiwanis klubu navštívili včera odpoledne dětské oddělení PNsP. Kromě tradičních „bílých Kiwanis panenek“ dovezli tentokrát také speciální dodávku. Na té se zásadním dílem podílely žákyně ZŠ a MŠ Školní v Roudnici nad Labem.

Sestry, Lenka a Veronika Havlovy vyzdobily Kiwanis panenky do podob miminek (holčička a chlapeček) a jejich maminka Hana je ještě dovybavila originální zavinovačkou.

Klára Kordeková zase vyzdobila panenku ve stylu zdravotní sestřičky. Dětské oddělení tak získalo 10 zcela unikátních panenek, které byly k vidění i na výstavě Kiwanis panenek v květnu v kině Sokol.

Kiwanis Panenka je nabízena dětem v některých českých a slovenských nemocnicích již od roku 2000, je předávána bezplatně. Na její výrobě se podílí stovky dobrovolníků. Každé dítě si může panenku vymalovat či vyzdobit podle svého přání a vyplní tak lépe dlouhý čas strávený v nemocnici. Lékaři využívají panenky také k vysvětlení léčebných procedur, které dítě podstoupí a některé z nich mohou na Kiwanis panence názorně předvést. Dítě pak lépe snáší průběh léčby, když ví, co ho čeká a jak bude vše probíhat. Kiwanis panenka je s dítětem po celý čas jeho pobytu v nemocnici a zůstává mu i po návratu z nemocnice domů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.