Search
Close this search box.

Dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice má další novou postel

Dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice se dočkalo další nové postele. Díky firmě Centrotherm sem bylo pořízeno nové lůžko. „Už v minulosti jsme dětské oddělení podpořili – přispěli jsme na nákup monitorů dechu novorozenců. Jsme mladoboleslavská komunální firma, která dosahuje dobrých hospodářských výsledků, proto je dobré tyto výsledky někam dobře zacílit. Myslím, že v nemocnici jsme našli úrodnou půdu, protože ve zdravotnictví nikdy nebude dost peněz a každé takové vylepšení je velmi pozitivní,“ řekl Miroslav Olšák, jednatel firmy Centrotherm, která je také dodavatelem tepla a teplé vody pro nemocnici.

Firma Centrotherm předpokládá, že se ještě letos opět zapojí do projektu obnovy monitorů dechů pro novorozence. „Především bych chtěla poděkovat, protože pro naše oddělení je to velice potřebný dar – dnes je velmi těžké shánět finance pro zdravotnictví. Nová postel je pro nás bezesporu obrovským přínosem – je například výborně manipulovatelná pro děti po operacích a také polohovatelná při následných rehabilitacích,“ řekla lékařka dětského oddělení Radka Nováková. Podle vrchní sestry Naděždy Tučkové by mladoboleslavské dětské oddělení potřebovalo obnovit ještě jedenáct dalších postelí – jedna postel přitom vyjde na téměř 50 tisíc korun. Oddělení ale ocení i menší dary, jako je například veselé dětské povlečení nebo knížky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient