Search
Close this search box.

Dětská skupina NEMO v hořovické nemocnici má za sebou první rok provozu

Vedení hořovické nemocnice vyšlo vstříc přání několika desítek zaměstnanců s dětmi předškolního věku a téměř před rokem zřídilo dětskou skupinu. Tato nemocniční „školka“ již stihla během léta uspořádat pro své děti příměstský tábor.

„Po prvotním seznamování se se službou ze strany dětí, rodičů a odborného personálu se nám podařilo ustálit denní provoz. U některých dětí probíhala adaptace na nové prostředí pozvolna. Vždy jsme ke každému dítku přistupovali individuálně, s přihlédnutím k věku a jeho schopnostem,“ popisuje začátky fungování školky Mgr. Daniela Korosová, vedoucí dětské skupiny NEMO.

Snahou vychovatelek, ale i vedení nemocnice, bylo vytvořit příjemné prostředí, které by bylo po fyzické, psychické i sociální stránce bezpečné pro děti, jejich rodiče i působící personál. „Děti by se měly cítit ve školce spokojeně a jistě, což se nám doufám daří. V průběhu roku přicházely nové děti a zároveň několik dětí od prvního září odchází do spádových mateřských škol v místě bydliště,“ konstatuje paní Korosová.

Během léta se školce povedlo uspořádat letní příměstský tábor, a to rovnou dva běhy. Tábor byl určen pro děti zaměstnanců nemocnice, které dochází na 1. stupeň základní školy. První běh letního příměstského tábora proběhl v červenci a táborová hra se nesla v duchu pravěku (viz fotogalerie). „V srpnu jsme pokračovali druhým během a děti celý týden provázely pohádkové postavy. Na oba běhy byl zajištěn odborný pedagogický personál se zkušenostmi v oblasti volnočasových aktivit dětí. Na zrealizování příměstského tábora máme velmi kladné ohlasy a již přemýšlíme o táborech v příštím roce,“ říká vedoucí nemocniční školky.

Od září čeká děti i vychovatelky dětské skupiny NEMO „pomyslný“ začátek nového školního roku. „Aktuálně máme přihlášeno k docházce 27 dětí a stále se nám ozývají další zájemci. V novém školním roce bychom rádi s dětmi uskutečnili výlet za zvířátky, návštěvu divadelního představení pro děti, společnou akci s rodiči a předvánoční focení dětí. Těšíme se na nové dětičky a doufáme, že se jim v Nemu bude líbit,“ líčí své plány na nadcházející měsíce paní Korosová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient