Search
Close this search box.

Dětská akce na zámku s Kašpárkem se vydařila

Kašpárek společně s Komisí Zdravého města a MA21 připravil pro děti pohádkové odpoledne. Nejdříve pozval lomnické loutkáře, aby sehráli pohádku O pejskovi a kočičce, jak myli podlahu. Poté zahájil pro všechny milovníky pohádek putování s Koblížkem po lomnickém zámku.

Děti na startu obdržely pohádkovou knížku, ve které bylo přiblíženo, jak mají během putování postupovat. V první místnosti se od babičky s dědečkem dozvěděly, jak přišel Koblížek na svět, a z dětí se nakonec stali Koblížkové, kteří putovali po světě. Potkali se postupně se zajícem, vlkem, medvědem a na závěr s liškou, která však Koblížka nesnědla jako v pohádce, ale odměnila jej sladkým lívanečkem za to, že zdolal celou pohádkovou stezku. A komu se nechtělo ještě domů, zadováděl si na skákacím hradě, postavil se něco zajímavého v Seváčkově herničce, pohrál si s maňásky či namaloval obrázek Kašpárkovi.

Komise Zdravého města připravuje pro celé rodiny na duben dvě ekologické akce. První proběhne 7. dubna – Ukliďme svět, ukliďme Česko! Podruhé se město zaměří na oslavy Dne Země. Opět pozvali kamaráda Krtečka, a tak se ve středu 25. dubna zájemci sejdou na zámeckém nádvoří a budou pátrat po tajemství Vesmíru v půdě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient