Search
Close this search box.

Děti ze švihovské základní školy se zúčastnily akce Bezpečná cesta

Ve Švihově se uskutečnila preventivní akce s názvem „Bezpečná cesta“. Při akci se žáci seznamovali především se správným a bezpečným přecházením komunikací.

Policistka z oddělení tisku a prevence společně s vedoucím obvodního oddělení policie, žákům z místní základní školy vysvětlovali, jaký je správný pohyb po městě.

Procházka začínala v blízkosti školy a v jejím průběhu policisté žáky upozorňovali na nebezpečná místa. Všichni společně procházeli různými ulicemi, křižovatkami, kdy následovaly názorné ukázky bezpečného přecházení komunikací. Policisté dětem ukázali, jaké hrozí nebezpečí při nesprávném přecházení, rizika při pohybu na chodníku i byl kladen důraz na dopravní značení. Děti vysvětlovaly, co jednotlivé dopravní značky znamenají. Ve městě je mnoho míst, která děti i ostatní osoby využívají k přecházejí a jsou nebezpečná i plná nástrah.

Chodci byli upozorněni na používání reflexních prvků i s tím, jak je důležité pravidlo „vidět a být viděn“. Děti patři mezi nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu a používám různých reflexních prvků zvyšují svoji ochranu nejen za snížené viditelnosti nebo ve tmě i v denní době. Policie doporučuje tyto prvky nosit i na oblečení a školních taškách.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient