Děti ze švihovské základní školy se zúčastnily akce Bezpečná cesta

Ve Švihově se uskutečnila preventivní akce s názvem „Bezpečná cesta“. Při akci se žáci seznamovali především se správným a bezpečným přecházením komunikací.

Policistka z oddělení tisku a prevence společně s vedoucím obvodního oddělení policie, žákům z místní základní školy vysvětlovali, jaký je správný pohyb po městě.

Procházka začínala v blízkosti školy a v jejím průběhu policisté žáky upozorňovali na nebezpečná místa. Všichni společně procházeli různými ulicemi, křižovatkami, kdy následovaly názorné ukázky bezpečného přecházení komunikací. Policisté dětem ukázali, jaké hrozí nebezpečí při nesprávném přecházení, rizika při pohybu na chodníku i byl kladen důraz na dopravní značení. Děti vysvětlovaly, co jednotlivé dopravní značky znamenají. Ve městě je mnoho míst, která děti i ostatní osoby využívají k přecházejí a jsou nebezpečná i plná nástrah.

Chodci byli upozorněni na používání reflexních prvků i s tím, jak je důležité pravidlo „vidět a být viděn“. Děti patři mezi nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu a používám různých reflexních prvků zvyšují svoji ochranu nejen za snížené viditelnosti nebo ve tmě i v denní době. Policie doporučuje tyto prvky nosit i na oblečení a školních taškách.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.