Search
Close this search box.

Děti ze škol a školek mají nové stavebnice a vybavení dílen

Tři olomoucké základní školy získají nové vybavení pro praktikou výuku v dílnách, děti ze tří mateřinek si svou zručnost zase potrénují díky speciálním stavebnicím. Na podporu polytechnického vzdělávání dětí v olomouckých školách totiž pamatuje firma Koyo Bearings, která jim poskytla dar a finanční prostředky v celkové hodnotě 150 tisíc korun.

„Koyo je jedinou firmou, která výrazně podporuje a zkvalitňuje úroveň polytechnického vzdělávání v olomouckých mateřských a základních školách. Cením si jejich odpovědného přístupu, kterým se snaží upozornit na význam technicky zaměřených oborů, které se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zájmu žáků a studentů,“ zhodnotil primátor Antonín Staněk.

„Je nutné podporovat žáky už na základních školách, zlepšovat jim podmínky a představovat strojírenství jako perspektivní a zajímavý obor,“ uvádí k podpoře technického školství ředitel společnosti Petr Novák. s tím, že region má dlouhodobou strojírenskou tradici, ale potýká se také s nepřítomnost technické vysoké školy.

Díky finanční podpoře firmy v celkové částce 100 tisíc korun si letos vylepší zázemí školních dílen žáci v ZŠ Demlova, v ZŠ Stupkova a ve Fakultní základní škole Rožňavská. „Každá základní škola si pořídí do svých dílen materiál a dílenské nářadí podle svých konkrétních potřeb,“ vysvětlil náměstek primátora pro školství Pavel Urbášek. Motorické schopnosti si díky speciálním stavebnicím rozšíří také děti v mateřských školách kpt. Nálepky, Řepčínská a Žižkovo náměstí. „Důmyslné stavebnice dokážou děti odmala seznamovat s tím, jak věci drží pohromadě, cvičit jejich zručnost a nutí je během hry konstruktivně přemýšlet,“ objasnila personální ředitelka společnosti Jana Kopecká.

Celkem osmi mateřinkám v Olomouci darovala firma Koyo stavebnice už v roce 2016 a letos pro ně navíc vyhlásila soutěž o nejoriginálnější vozítko vytvořené ze stavebnice. Vítězem se staly děti z mateřské školy Mozartova, jejíž auto vyhlásila porota jako nejzajímavější. Peněžité ceny si však odneslo všech pět do soutěže přihlášených mateřinek. V loňském roce společnost Koyo poskytla finanční prostředky v celkové hodnotě 150 tisíc korun také na nákup dílenského vybavení čtyřem základním školám a pomohla i s výsadbou stromů na dětském hřišti u Základní a mateřské školy Řezníčkova.

Společnost Koyo Bearings působí v Olomouci od roku 2001, je součástí japonské nadnárodní JTEKT Corporation. Ta se řadí mezi přední světové dodavatele pro automobilový průmysl v oblasti řízení, výroby ložisek a komponent do automobilů. Výrobní závod Koyo zaměstnává 530 kmenových zaměstnanců. V roce 2016 firma obdržela národní cenu Odpovědná firma České republiky a v roce 2017 cenu za 2. Nejlepší personální projekt v ČR.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient