Děti z Ústeckého kraje psaly a malovaly o cestách s prarodiči

Výherce výtvarné a literární soutěže pro děti z mateřských a základních škol Ústeckého kraje na téma „Cestování s prarodiči“ ocenili na krajském úřadě náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek, ředitel krajské dopravní policie plk. Jiří Ušák a koordinátor BESIP pro Ústecký kraj Jan Pechout.

„Děti a senioři jsou dvě nejohroženější skupiny v silničním provozu. Je potřeba na ně v rámci prevence a dopravní výchovy obzvláště myslet. Hravá forma výtvarné soutěže je pro děti atraktivní, zábavná a zároveň jim připomene základní pravidla bezpečnosti,“ řekl náměstek Komínek.

V první kategorii pro děti z mateřských škol zvítězila Bětuška Rychtaříková z MŠ Kameňáček v Ústí nad Labem, v kategorii pro žáky 1. stupně si cenu nejvyšší odnesla Ema Hrdličková z Lovosic, v kategorii pro žáky 2. stupně vyhrála Helena Kadrabová z Budyně nad Ohří a v kategorii literárních prací to byla Eliška Klitschová z Lovosic.

Policie ČR se více než rok angažuje ve Výboru Rady vlády pro BESIP, kde je řešeno systémové ukotvení dopravní výchovy do vzdělávání. Jedním z výstupů je projekt „Markétiny dopravní výchovy“, který průřezově v rámci jednotlivých vyučujících předmětů zapojuje témata dopravní výchovy do výuky. Podrobné informace o projektu naleznete zde: http://www.dopravnivychova.cz/stranky/25/o-projektu.html.

Výtvarná a literární soutěž byla v celé ČR vyhlášena v září letošního roku. Jedná se o testování zájmu o dopravní výchovu v rámci předškolního a školního vzdělávání. Soutěž probíhá ve čtyřech kategoriích, výtvarná pro MŠ a 1. a 2. stupeň ZŠ a literární pro ZŠ. Vítězné práce za Ústecký kraj v jednotlivých kategoriích postupují do celostátního kola.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.