Děti z teplické základky společně s policisty rozdávali řidičům obrázky

Dnes v dopoledních hodinách proběhla v Teplicích dopravně preventivní akce „Sluníčko nebo mráček“. Do akce se zapojili žáci Základní školy Edisonova, kteří si opravdu dali záležet a pro řidiče vyrobili krásné dárky v podobě laminovaných sluníček a mráčků.

Společně s policistou z oddělení tisku a prevence, kolegy z teplického dopravního inspektorátu, policejním veteránem Dušanem Olahem a krajským koordinátorem BESIP Janem Pechoutem děti „kontrolovaly“ například platnost technické kontroly, hloubku dezénu pneumatik, nebo povinnou výbavu. Řidiči, kteří měli vše v pořádku, odjeli obdarováni sluníčkem, ti z kontrolovaných, kteří porušili platnou legislativu, dostali od dětí mráček.

Až na jednu řidičku, která nebyla za jízdy připoutána bezpečnostním pásem a děti jí musely „ohodnotit“ mráčkem, měli všichni řidiči vše v pořádku a odjeli odměněni sluníčky. Pozitivní zprávou je, že ani jeden z kontrolovaných řidičů neměl pozitivní dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu.

Děti byly rozděleny do skupin, a zatímco jedna skupina s policisty kontrolovala vozidla, další koordinátor BESIP vysvětloval možné konkrétní prohřešky v silniční dopravě a třetí s policejním veteránem prověřovala svou znalost dopravních značek. Všechny skupinky se na stanovištích vystřídaly, na závěr od policistů děti obdržely drobné dárky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak