Děti z příměstského tábora v Buštěhradě navštívili policejní kynologii

(Aktualizováno před )

Policistky oddělení tisku a prevence ve spolupráci s dopravní službou a skupinou kynologie připravily pro děti z příměstského tábora v Buštěhradě prohlídku na kladenské policii.

Policistka se sedmiletým psem Morganem předvedla několik povelů, patřících k poslušnosti psa a vyhledávání předmětů. Dále se svým kolegou předvedli simulované ukázky při vypátrání nebo zadržení pachatele. V rámci tohoto programu policisté ze skupiny kynologie dětem ukázali psí kotce, kde jsou umístěni služební psi, kteří v době služby nejsou v daném okamžiku na výjezdu. Dětem se výcvik služebního psa velice líbil a každý jeho splněný úkol odměnily potleskem. Policista z dopravního inspektorátu seznámil děti se služebními vozidly. Společně s policistkou z pořádkové služby dětem ukázali služební výzbroj, jako jsou například služební pouta a obušek, zastavovací terčík nebo reflexní vestu. Policistky oddělení tisku a prevence s dětmi zopakovaly základní informace k nebezpečným situacím nebo k dopravní výchově. Na závěr policisté dětem rozdali omalovánky a dopravní kartičky s preventivní tématikou.

Preventivní program s policejními ukázkami děti zaujal a sledovaly ho s nadšením a různými dotazy. Celá tato akce byla ze strany doprovázejícího pedagogického personálu velmi kladně hodnocena.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz