Search
Close this search box.

Děti z příměstského tábora navštívily služebnu policie

Děti z příměstského tábora měly možnost prozkoumat nejen techniku, ale i zázemí některých oddělení. Příměstské tábory se pořádají i během jarních prázdnin. Včera ke strážníkům z Pardubic právě z jednoho takového tábora zavítalo několik dětí.

Po přivítání na recepci budovy Krajského ředitelství policie Pardubického kraje jim zaměstnanci ukázali zázemí stálé služby obvodního oddělení. Povídali si o tom, jaké případy hlásit na policii a co sdělit za údaje při takovém oznámení.

Následovala prohlídka pracoviště kriminalistických techniků. Tady se děti chvíli zdržely, protože díky ochotným kriminalistům si mohly odnést svoje otisky prstů a vyzkoušet focení „portrétu pachatele“.

Na dvoře pokračovala ukázka policejních vozidel – VW Amarok, VW Transporter a nahlédnutí do garáže odboru služby dopravní policie, kde parkuje vozidlo s mobilními váhami pro kontrolu kamionů a nová Škoda Superb v civilním provedení. Největším lákadlem ale byly policejní motorky, které tam v tomto ročním období čekají na svou první letošní vyjížďku.

Všechny děti si odnesly nejen velké zážitky, ale i několik malých pozorností v podobě dárků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient