Search
Close this search box.

Děti v MŠ si vyzkoušely, jak fungují některé přírodní zákony

Protože již v předškolním věku je možné ukázat dětem krásu přírodních věd a zapálit v nich jiskřičku touhy po poznání, byl pro ně připraven v MŠ Habrmanova v České Třebové projektový den s názvem „Malý objevitel“.
Cílem projektu bylo probudit v dětech zvídavost, zájem o okolní svět a o to, co se v něm děje, motivovat je k bádání a prožívání reality při zapojení více smyslů.

Děti si hravou a zábavnou formou vyzkoušely, jak fungují základní přírodní zákony. Zkoumaly vlastnosti „záhadné hmoty“ vyrobené ze škrobu, magnetismus, zjistily, že olej a vodu nelze smíchat, nadšeně sledovaly reakci sody a octa a vyzkoušely mnoho dalších pokusů. Na závěr všechny děti obdržely diplom.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient