Děti v MŠ si vyzkoušely, jak fungují některé přírodní zákony

Protože již v předškolním věku je možné ukázat dětem krásu přírodních věd a zapálit v nich jiskřičku touhy po poznání, byl pro ně připraven v MŠ Habrmanova v České Třebové projektový den s názvem „Malý objevitel“.
Cílem projektu bylo probudit v dětech zvídavost, zájem o okolní svět a o to, co se v něm děje, motivovat je k bádání a prožívání reality při zapojení více smyslů.

Děti si hravou a zábavnou formou vyzkoušely, jak fungují základní přírodní zákony. Zkoumaly vlastnosti „záhadné hmoty“ vyrobené ze škrobu, magnetismus, zjistily, že olej a vodu nelze smíchat, nadšeně sledovaly reakci sody a octa a vyzkoušely mnoho dalších pokusů. Na závěr všechny děti obdržely diplom.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak