Bruntálské děti zdobily dort pro republiku

Na Petrině pořádali tradiční výtvarné art fórům pro bruntálské předškoláky. Děti tentokrát zdobily dort k výročí 100. narozenin Československa.

Okolo čtyř stovek dětí z bruntálských mateřských škol se zapojilo v pátek 26. října do akce „Těšíme se do školy“, kterou pořádala ZŠ Bruntál, Školní 2. Páťáci z Petrina vyrobili metr a půl vysoký papírový dort a školáci z prvního stupně a děti z bruntálských mateřinek jej zdobily. Zapichovaly do něj svíčky, lepily na něj vlajky. Každý účastník si vyrobil náramek s českou trikolórou a v národních barvách vymaloval také medaili.

Podle organizátorky art fóra Pavly Schneiderové bylo úkolem akce připomenout důležitou část dějin naší republiky. Jejím hlavním smyslem bylo upevnění vzájemné spolupráce mezi školáky a předškoláky a také rozvoj jejich společné komunikace.

Akci finančně podpořilo město Bruntál.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak