Dětí umírá na silnicích čím dál víc

Policejní statistiky ohledně nehodovosti na silnicích ukázaly smutné okolnosti. V prvních sedmi měsících umřelo na našich silnicích 287 lidí, z toho bylo 14 dětí.

Tento počet mrtvých dětí je nejvyšší za posledních deset let v rámci sledování nehodovosti v prvních sedmi měsících. V loňském roce bylo na silnicích usmrceno o devět nezletilých osob méně. K mnoha nehodám dochází o prázdninách, což se projevilo i v tomto případě. V prvním prázdninovém měsíci zemřelo při nehodách pět dětí.

Oproti roku 2017 stoupl i počet usmrcených chodců. Při srážkách s vozidly zemřelo od začátku ledna do konce července 65 chodců.

I tzv. hyenismus na silnicích nemá sestupnou tendenci. Od nehod ujelo neskutečných 10 110 lidí! Při těchto nehodách následně zemřelo osm lidí. Případná první pomoc mohla některý z těchto životů zachránit… Vloni to bylo „jen“ o 244 méně.

Obliba alkoholu v Česku má i svoje stinné stránky. Pod vlivem této návykové látky řidiči způsobili 2591 nehod, což je o 204 případů víc než za rok 2017 v prvních sedmi měsících.

Více umírá i seniorů. Lidí na 65 let zahynulo na silnicích v prvním půlroce plus červenec 71 osob.

Těžce zraněných lidí bylo zaznamenáno více jak tisícovka, lehčí zranění překračují deset tisíc.

Co se týká jednotlivých krajů, nejvíce se umíralo ve Středočeském kraji (55 osob). Tuto smutnou statistiku uzavírá Liberecký kraj (9).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.