Děti, studenti a senioři budou od září jezdit královodvorskou MHD jen za dvě koruny

(Aktualizováno před )

Rada města Dvůr Králové nad Labem souhlasila s poskytnutím slev v městské dopravě. Od 1. září 2018 tak děti od 6 do 18 let, žáci a studenti od 18 do 26 let a senioři nad 65 let zaplatí za cestu městským autobusem dvě koruny namísto dosavadních deseti, nebo pěti korun v případě polovičního jízdného. Náklady na kompenzaci slev, které bude město financovat ze svého rozpočtu, se odhadují ročně na 160 tisíc Kč.

Dojde tak ke sjednocení cen jízdného v městské dopravě s celostátní a příměstskou dopravou. Od 1. září 2018 začnou totiž platit celostátní slevy na jízdném pro výše zmíněné skupiny cestujících. Sleva dosáhne minimálně 75 % z obyčejného jízdného.

„Chceme, aby pro cestující ve Dvoře Králové nad Labem platily rovné podmínky. A protože část města je obsluhována příměstskými spoji a městská veřejná doprava je součástí integrovaného dopravního systému IREDO, rozhodli jsme se s platností od září sjednotit tarifní podmínky a poskytnout tak slevy na jízdném, které v letošním roce schválila vláda, v plném rozsahu,“ říká starosta města Jan Jarolím a dodává: „I nadále budou bezplatně městskou dopravou jezdit děti do 6 let, občané nad 70 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP-P včetně průvodce a psa. Nezmění se ani základní jízdné, které zůstane 10 korun.“

Ostatní ceny jsou stanoveny podle tarifních podmínek městské dopravy nebo tarifních podmínek IREDO.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz