Search
Close this search box.

Děti na dětském oddělení potěšila tradiční Noc s Andersenem

Na dětském oddělení Uherskohradišťské nemocnice se v pátek 23. března uskutečnil další ročník Noci s Andersenem. Tradiční čtení z knížek probíhalo v noci na mnoha místech v České republice. Nemocné děti však potřebují odpočívat, proto se pro ně akce jako každý rok konala již v poledne.

Jedním z letošních témat Noci s Andersenem bylo Povídání o pejskovi a kočičce. Do Uherskohradišťské nemocnice zavítala zakladatelka této tradiční akce, knihovnice z Městské knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti Hana Hanáčková. Spolu s kolegyní Bronislavou Jakoubkovou předčítaly dětem pohádku právě z knihy Povídání o pejskovi a kočičce a zapojily je do příběhu.

Noci s Andersenem se každoročně účastní více než 1 600 knihoven v České Republice, na Slovensku a v dalších zemích. Akce vznikla před 18 lety právě v knihovně v Uherském Hradišti. „Chceme děti přivést zpět od počítačů ke knihám a ukázat jim, že číst knížky může být velké dobrodružství. A samozřejmě nezapomínáme ani na děti v nemocnici, kterým takto zpestříme jejich pobyt,“ uvedla Hana Hanáčková. Noc s Andersenem na dětském oddělení závěrem ještě zpestřilo loutkové představení o kašpárkovi s vodníkem. Připravily ho herečky z loutkového divadla při TJ Sokol Uherské Hradiště.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient